جراحی بینی در تهران همراه با عکس و فیلم اتاق عمل

این روزها افراد زیادی به سراغ جراحی بینی یا رینوپلاستی می روند و هدف آن ها از این عمل نیز بهبود ظاهر این عضو و در کل چهره می باشد. نکته ای که شاید خیلی ها از آن خبر نداشته باشند این است که این پروسه تنها به جهت زیباسازی به کار نمی رود و در آن مشکلات و ایرادات عملکردی مثل انحراف بینی (که موجب مشکل در تنفس می شود) ، بزرگ بودن بیش از حد سوراخ ها و سوراخ بودن سپتوم در صورت امکان نیز بر طرف می شود. در این مقاله از دکتر پریسا قاسمی بهترین جراح بینی تهران توضیحاتی را برای شما گردآوری کرده ایم.

در جراحی بینی چه اقداماتی صورت می پذیرد؟

این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و بسته به علت مراجعه شما ، جراح بینی اقداماتی را انجام دهد. در ادامه این موارد را ذکر کرده ایم :

 • بینی کوچک تر می شود : با برداشتن قسمتی از غضروف یا استخوان این امر صورت می پذیرد.
 • دماغ بزرگ تر می شود : با استفاده از غضروف پیوندی (که اغلب از ذخایر تیغه بینی خود بیمار و گاهی بانک غضروف و در مواردی از دنده یا گوش برداشته می شود).
 • تغییر شکل بینی : در جراحی بینی با روش پرزرواتیو (که در آن پوست از بینی در قسمتهای استخوانی جدا نمیشود و قوز بینی به صورت پوش داون برداشته میشود).
 • تغییر زاویه بین بینی و لب بالا : پوست این عضو پس از اتمام این تغییرات روی بینی گسترده یا جمع می شود. این امر با به کار گیری روش باز صورت می پذیرد و حدود یک ساعت و نیم تا سه ساعت به طول می انجامد. همچنین نیازی به بستری شدن نیست و بیمار معمولا همان روز از بیمارستان ترخیص می شود.

عمل بینی به روش باز

با اینکه این پروسه به دو روش باز و بسته انجام می شود ، اما دکتر قاسمی بهترین دکتر جراحی بینی تهران ، این عمل زیبایی را با تکنیک باز انجام می دهند. در این متد برش روی کلوملا (بافتی که بین دو سوراخ قرار گرفته است) ایجاد می شود. این روش برای افرادی که در بینی تومور دارند و یا از مشکلات مادرزادی مثل لب شکری رنج می برند نیز مناسب است.

مزایای جراحی بینی به روش باز

جراح دسترسی بهتری به بخش های مختلف دارد : در این متد از آنجایی که پوست بلند می شود ، پزشک می تواند بهتر به قسمت های متفاوت مثل غضروف ، تیغه و حفره های خارجی دید داشته باشد و عیوب آن را با دقت بیشتری برطرف کند. همچنین شانس نامتقارن شدن در این روش کمتر است.

نصب گرافت ها راحت تر است : گاهی اوقات به منظور بازسازی پل و نوک بینی ، استحکام بخشیدن به ساختار آن و یا افزایش طول سپتوم نیاز است تا دکتر از گرافت بهره بگیرد. در این متد چون دسترسی بهتر است ، جایگذاری این گرافت ها نیز با سهولت بیشتری صورت می پذیرد.

برای عمل های پیچیده مناسب تر است : پزشک برای افرادی که بینی منحرف دارند ، نوک بینی آن ها دفرمه شده یا از عوارض رینوپلاستی اولیه خود رنج می برند از جراحی بینی به روش باز استفاده می کند.

اما این تکنیک علاوه بر مزیت ، معایبی را نیز با خود به همراه می آورد. برای مثال برطرف شدن کبودی و تورم مدت بیشتری به طول می انجامد ، جای زخم ها و بخیه ها تا حدی باقی می ماند (البته بعد از مدتی رفع می شود) ، ریکاوری کلی مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر کلیک کنید

عمل بینی به روش پرزرواتیو

preservation rhinoplasty

در این پروسیجر دورسوم (پشت) بینی یا استخوان آن حفظ می شود. هدف آن است که مشکل را با حفظ ساختار طبیعی این عضو حل کرد. قسمت بالایی دورسوم طبیعی شخص (قوز بینی) شکسته نمی شود. برش های کوچکی در قسمت زیرین استخوان ها ایجاد می شود و از طریق آن ها غضروف و قسمت های اضافی بیرون آورده می شود ؛ در کل نیازی به بلند کردن پوست نیست. با این متد قوز دماغ نیز اصلاح می شود.

در جراحی بینی پرزرواتیو چون بافت ها دستکاری نمی شوند ، ریکاوری سرعت بیشتری دارد ولی محدودیت این روش در این است که برای همه افراد مناسب نیست و مثل روش کلوز برای بینی های با کار کمتر مناسب است. به خاطر همین یکپارچگی بافت ، نوک بینی تغییر کمی میکند و عضلات آن به همین ترتیب حفظ می شوند. با اینکه هدف اصلی برطرف کردن قوز است ، اما پس از اتمام آن تنفس نیز راحت تر انجام می شود چون در این پروسه کانال های هوایی هم باز می شوند.

چه کسانی می توانند از این تکنیک جراحی بینی روش پرزرواتیو بهره مند شوند؟

افرادی که بینی افتاده دارند و ساختار این عضو ضخیم است ، همچنین آن دسته از اشخاصی که نوک بینی آن ها کج یا شکافدار است می توانند برای بهره گرفتن از این پروسیجر به مطب پزشک مراجعه کنند.

عمل بینی به سبک

pereservative teorhinoplasty

در این متد تمام ساختار بینی توسط یک چاقوی جراحی بسیار کوچک از کنار و بالا بریده می شود. در این مرحله جراح قادر است استخوان را تکان دهد و به چپ و راست ببرد. در قدم دوم چند میلی متر از سپتوم کاهش داده می شود و این استخوان متحرک به داخل حفره بینی فشار داده می شود. زمانی که این ساختار به سطح مورد نظر دکتر برسد ، ایشان در عمل بینی با استفاده از بخیه مخصوص آن را در جای خود ثابت می کند. عمل نوک بینی مهم ترین بخش این سبک است ، در این قسمت یک گرافت به کار گرفته می شود تا هیچ گاه دچار افتادگی نشود.

اصلاح پره در جراحی بینی

با اینکه تیغه بیشترین توجهات را به خود جلب می کند ، اما سوراخ ها بیشترین تاثیر را در چهره شما دارند. گاهی اوقات ممکن است حفره های بینی یک فرد بزرگ یا منحرف باشند. در برخی دیگر این حفره ها کوچک است و در نتیجه آن ، بیمار نمی تواند به درستی نفس بکشد. عدم تقارن و یا نا مساوی بودن اندازه این پره ها هم مشکل دیگری است. و در مواردی که به دماغ ضربه یا آسیب وارد می شود ، وقوع این مشکل امری عادی به حساب می آید. همچنین چون تمام این فاکتورها روی زیبایی صورت اثر منفی می گذارند ، مراجعه کننده اعتماد به نفس خود را از دست می دهد. در این قسمت است که پزشک به کمک می آید تا پره های بینی را اصلاح کند و ظاهر زیبای فرد را بازسازی نماید.

نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی در تهران

پیش از عمل زیبایی بینی

معمولا قبل از هر اقدامی ، باید طی یک جلسه خصوصی با دکتر پریسا قاسمی دیدار کنید. در این جلسه ایشان سوابق پزشکی شما را بررسی می کنند و به صورت فیزیکی استخوان ها و غضروف بینی شما را معاینه می کنند. سپس از زاویه های مختلف از شما عکس برداری می شود تا از این عکس ها برای مقایسه نتیجه قبل و بعد استفاده شود. با توجه به شرایط شخصی ، یک برنامه درمانی طرح شده و زمان جراحی بینی تعیین می شود.

آماده شدن برای عمل بینی

باید به منظور قرار گرفتن تحت این پروسیجر ، در سلامت کامل باشید. بنابراین از چند هفته پیش از آن باید اقدامات قبل از جراحی بینی را انجام دهید ، برای مثال از خوردن داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین و ایبوبروفن خودداری کنید. همچنین مصرف سیگار و دخانیات و همچنین مشروبات الکلی را به طور کامل قطع کنید تا در روند بهبودی اختلالی ایجاد نشود. در مورد غذاهایی که میل می کنید هم باید بدانید که بهتر است از مواد غذایی مثل میوه ، سبزیجات و غلات که فیبر بالایی دارند استفاده کنید تا دچار یبوست نشوید. چون در این روند داروی بیهوشی استعمال می شود ، نیاز است تا هشت ساعت پیش از آن چیزی نخورید و معده را خالی نگه دارید.

جراحی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی بینی برای افرادی مناسب است که به دنبال تغییر شکل بینی خود هستند. این شامل افرادی می‌ شود که:

 • عدم تناسب بینی با دیگر اجزا صوررت
 • به دنبال اصلاح مشکلات تنفسی
 • درصورت وجود تروما یا صدمه بدنی در ناحیه بینی که نیاز به جراحی ترمیمی دارد
 • اگر به هر دلیلی به دنبال جراحی بینی هستید، بهتر است با یک جراح بینی معتبر مشورت کنید تا او شرایط خاص شما را ارزیابی کرده و راهنمایی لازم را ارائه دهد.

جراحی بینی و بارداری

جراحی بینی در دوران بارداری یک موضوع حساس است. در حقیقت، بارداری تأثیری بر روند بهبود بعد از عمل جراحی بینی خواهد داشت. علاوه بر این، جراحی بینی ممکن است خطرهایی برای سلامت شما و جنینتان به همراه داشته باشد. در نتیجه، بهتر است با پزشکتان یا متخصص زنان و زایمان مشورت کنید تا بهترین توصیه را برای شرایط شما بدهند. همیشه اولویت اصلی سلامت شما و جنینتان است، پس مهم است تا تصمیمی متناسب با شرایط فعلی خود بگیرید.

تغذیه مناسب برای عمل کردن بینی

برای عمل کردن بینی، تغذیه مناسبی که به بهبود سریع و بهتر منجر شود،بسیار مهم است. در طول فرآیند بهبود، تغذیه متعادل و غذاهای غنی از مواد مغذی را مصرف کنید. در زیر چند نکته مهم درباره تغذیه مناسب برای عمل کردن بینی آورده شده است:

 • مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین C مانند پرتقال، توت فرنگی، نارنج، گوجه فرنگی و آلوئه ورا میتواند راهی برای بهبود بهتر و سریعتر باشد.
 • مصرف مواد غذایی حاوی پروتئین مانند مرغ، ماهی، دلمه، تخم مرغ و سویا، که به ساخت بافت ها و بهبود زخم ها کمک می کنند.
 • مصرف مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا-3 مانند ماهی چرب، آووکادو و روغن زیتون که به خوبی برای بهبود التهاب استفاده می شوند.
 • میوه ها و سبزیجات به طور کلی باید در رژیم غذایی شامل شوند و نیاز به مصرف منابع کافی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی هم داشت.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

شما به عنوان یک زیباجو ، باید تمامی دستورات دکتر پریسا قاسمی در مورد مراقبت های بعد از عمل بینی را مو به مو انجام دهید تا به نتیجه دلخواه خود برسید و احتمال وقوع عوارض جانبی را به حداقل برسانید. همچنین توجه داشته باشید که تا چند هفته نباید نتیجه را بررسی کنید ، چون در این مدت بینی متورم و کبود است و شکل نهایی آن مشخص نیست.

رژیم : سعی کنید غذاهایی که پس از جراحی بینی در تهران میل می کنید دارای کربوهیدرات بالایی باشند و جویدن آن ها راحت باشد. در مورد نوشیدنی ها نیز مصرف کافئین را محدود کنید و آب زیاد بنوشید. اکثر بیماران می توانند بعد از دو هفته به روتین عادی خود باز گردند و بیشتر غذاها را میل نمایند. در نظر داشته باشید که از مصرف غذاهای شور تند ، خیلی سرد و خیلی داغ و همچنین تند خودداری کنید.

فعالیت : تا جای ممکن از فعالیت های شدید خودداری کنید و این زمان را به استراحت بگذرانید. برای برگشتن به باشگاه باید حداقل دو ماه منتظر بمانید تا در این مدت زخم ها به طور کامل بهبود یابند. علاوه بر آن ، ممکن است با کار کشیدن از بدن و بالا رفتن فشار خون دچار سرگیجه و خونریزی شوید.

جراحی بینی - دکتر پریسا قاسمی
جراحی بینی - دکتر پریسا قاسمی

عوارض رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی ، یک پروسیجر تهاجمی است ؛ به این معنی که به منظور درمان ، ابتدا در پوست شکاف ایجاد می شود. بنابراین هر عملی که شامل این روند باشد با خطرات و مشکلاتی همراه است. این مشکل ها معمولا خطر زیادی ندارند و با مراقبت هایی رفع می شوند. عوارض عمل زیبایی بینی این عمل شامل مواردی مثل خطرات بیهوشی ، بی حسی موقت ، مشکل در نفس کشیدن ، سوراخ شدن سپتوم ، ایجاد جای زخم (اسکار) ، کبودی و تورم می شود. در موارد نادری نیز بیمار از شکل جدید دماغ خود راضی نیست و نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی است.

انواع بینی

بینی گوشتی

نقطه مقابل یک بینی استخوانی ، مدل گوشتی آن می باشد. از ویژگی های این نوع می توان به پوست ضخیم و چرب بودن آن اشاره کرد. علت این امر ، وجود غده های چربی فراوان در زیر پوست می باشد. توجه داشته باشید که استخوان ها و غضروف های این مدل ضعیف می باشند و منافذ روی پوست آن باز هستند. از دیگر نشانه های گوشتی بودن بینی ، می توان به بزرگ و گرد بودن نوک و همچنین باز بودن پره های آن اشاره نمود.

به علتی که پیش تر ذکر شد ، یعنی قدرت مند نبودن غضروف و استخوان ، تفاوت هایی میان جراحی بینی گوشتی و استخوانی ایجاد می شود. در این عمل هدف جراح خوب بینی در تهران این است که غضروف و استخوان ها را به شیوه های مختلف مستحکم نماید و قدرت آن ها را افزایش دهد. این اقدام باعث می شود در انتهای پروسیجر ، بینی خوش فرم تر گردد. نکته حائز اهمیت این است که دست پزشک برای ایجاد تغییرات در این مدل از بینی باز نیست و افرادی که دارای یک دماغ گوشتی می باشند بهتر است جراحی بینی طبیعی را انتخاب کنند ، نه فانتزی.

به عنوان مثال ، در زیباجویی که بینی گوشتی دارد امکان اینکه تنها با حذف غضروف اندازه آن را کاهش داد وجود ندارد. اما در هر حال بهترین دکتر عمل بینی تهران تمام تلاش خود را می کند تا برای کوچک جلوه دادن این عضو ، نوک آن را باریک نماید.

بینی استخوانی

از شاخصه های این مدل از بینی ، پوست نازک ، بسته بودن منافذ و چربی کم می باشد. از دیگر ویژگی های آن ، نوک باریک و کوچک و همچنین قوز روی پل می باشد. می توان گفت استخوان ها و غضروف ها در این نوع مستحکم هستند و به همین خاطر پزشک قادر است با سهولت بیشتری جراحی بینی را به انجام برساند.

قوزی که روی بینی قرار دارد به دو علت نمایان می شود : بروز حادثه و یا عوامل وراثتی. در مورد ارثی این برآمدگی به صورت مادرزادی از بدو تولد روی این عضو وجود دارد ، اما در نوجوانی و هنگامی که استخوان ها رشد می یابند ، این قوز بیشتر خود را نشان خواهد داد. اما در مواردی نیز امکان دارد به علت صدمه دیدن فرد طی حوادثی مانند رانندگی و ورزش ، استخوان بشکند و قوز ایجاد گردد.

این نکته را در نظر داشته باشید که تنها با شکسته شدن اسکلت برآمدگی به وجود نمی آید ، و احتمال دارد طی ضربه به بینی استخوان ها و غضروف از دیگر اجزا جدا گردند و برآمدگی بروز یابد. با اینکه افراد زیادی این ویژگی را جذاب و زیبا می دانند ، اما برخی دیگر نیز حاضرند از طریق نوعی جراحی بینی به نام عمل بینی استخوانی آن را برطرف نمایند.

شایعات جراحی بینی

شاید شما هم اخبار مربوط به مرگ در اثر جراحی بینی را شنیده باشید و همین امر شما را نسبت به انجام فرآیند مردد کرده باشد اما حقیقتاً از دست دادن جان در حین جراحی بینی امکان پذیر است؟ به گفته دکتر پریسا قاسمی چنین خبرهایی شایعاتی بیش نبوده و با خیال آسوده می توانید نزد یک جراح متبحر اقدام به انجام رینوپلاستی در تهران یا سایر شهرها کنید.

البته شایان ذکر است که پزشک برای حفظ ایمنی پروسه نکات و انجام اقداماتی را پیش از عمل بینی الزامی می داند از جمله این اقدامات می توان به آزمایشاتی مثل نوار قلب ، آزمایش خون و تصویربرداری X ray بنابر تشخیص جراح و متخصص بیهوشی اشاره نمود تا از سلامت زیباجو اطمینان حاصل شود. علاوه بر تمامی این موارد ، حین عمل بینی فرد تحت نظر قرار دارد و علائم حیاتی او روی یک مانیتور به نمایش در می آیند تا در صورت هر مشکلی دکتر و دستیاران او اقدامات لازم را به عمل آورند.

برای تماس با دکتر پریسا قاسمی و تعیین وقت کلیک کنید

تامپون بینی

پروسه قرار دادن پنبه یا گاز استریل در سوراخ ها بعد از جراحی بینی ، به اصطلاح تامپوناد نام دارد. این امر به این منظور صورت می پذیرد که خون و ترشحاتی که از بینی خارج خواهند شد ، جذب این گازها شوند.

انواع تامپون

نوع استفاده شده این ابزار ، بسته به نیازهای هر فرد و جنس آن متفاوت است. در ادامه به بررسی برخی از آن ها پرداخته ایم :

 • تامپون های اسفنجی : این دسته ، چند مزیت دارند. نوع اسفنجی سریعا افزایش و کاهش حجم پیدا نمی کنند و به بافت ها نمی چسبند. همچنین خون و ترشحات را به خوبی به خود جذب خواهند کرد. این مدل از تامپون را می توان به مدت دو تا سه روز داخل بینی نگه داشت.
 • تامپون سیلیکونی : بیشتر جراحان ترجیح می دهند از این نوع استفاده نمایند. این مدل که با نام تامپون تو خالی نیز شناخته می شود از جنس سیلیکون ساخته شده و به بیمار کمک می کند بدون مشکل از دماغ تنفس نماید و حرکت ساختارهای آناتومیکی را تحت کنترل می گیرد. این دسته نیز به مدت سه تا پنج روز داخل دماغ باقی می مانند.
 • مدل بعدی ، ترکیبی از سیلیکون و تامپون اسفنجی می باشد.

اهمیت استفاده از تامپون بعد از جراحی بینی در تهران

بهره گرفتن از این ابزار ، دوره نقاهت را خیلی راحت تر می کند. می توان به صورت خلاصه اهمیت آن را با موارد زیر بیان کرد :

 • استعمال تامپون پس از عمل بینی پروسه بهبودی را سرعت می بخشد و ریسک چسبیدن بافت ها به یکدیگر را کم خواهد کرد.
 • این وسیله جلوی خارج شدن خون و ترشحات را می گیرد.
 • استفاده از این تامپون ها به این دلیل پیشنهاد می شود که هیچ ریسک و خطری را با خود به دنبال ندارند.

اسپلینت بینی

این ابزار برای ثابت کردن دماغ پس از جراحی بینی استفاده می شوند و معمولا از پلاستیک یا سیلیکون ساخته شده اند و دو نوع داخلی و خارجی دارند.

انواع اسپلینت

خارجی : رینوپلاستی یکی از جراحی هایی می باشد که در آن از اسپلینت استفاده می شود. پس از اتمام رویکرد ، یک اسپلینت خارجی انعطاف پذیر روی بانداژ قرار می گیرد. اگر نیاز باشد که این وسیله به شکل محکم تری بینی را در بر بگیرد ، پزشک روی آن را نیز پانسمان خواهد کرد. فرم بینی بعد از جراحی بینی در تهران باید حفظ شود و تورم بافت ها نیز باید برطرف گردند ؛ به همین خاطر کیفیت اسپلینت ها نقشی حیاتی را بازی می کنند.

داخلی : پس از عمل بینی ، به تشخیص جراح در هر دو سوراخ بینی اسپلینت قرار خواهد گرفت و با کمک بخیه ، این وسیله سرجای خود فیکس می شود. در انتهای دوره نقاهت ، این اسپلینت ها همراه بخیه بیرون آورده می شوند. معمولا در این مدل ، حفره هایی وحود دارد که عمل تنفس را برای فرد راحت تر می کنند. در صورتی که گرافت ها و استخوان ها از جای خود تکان بخورند ، هم برای بیمار و هم برای پزشک مشکل ایجاد خواهد شد ، بنابراین با استفاده از اسپلینت از وقوع این مشکل جلوگیری شده و به ساختار آن استحکام بخشیده می شود.

فیلم جراحی بینی

انواع جراحی بینی

عمل بینی طبیعی

بیشتر افراد زمانی به سراغ این نوع پروسیجر می روند که مایل باشند نتیجه زیبایی از این پروسیجر به دست آورند ، اما در عین حال تغییرات چشم گیری در آن ایجاد نشود و بینی در پایان کار ، فرمی مصنوعی نداشته باشد ؛ به عبارت دیگر عملی بودن دماغ آن ها برای دیگران قابل مشاهده نباشد. این پروسه به منظور رفع ایراداتی که از تولد همراه ما هستند  و یا در حوادثی مانند سوانح رانندگی ایجاد شده اند انجام می پذیرد. همچنین در این مدل از جراحی بینی ، امکان باز کردن راه تنفسی و یا ترمیم نتیجه ای که از یک رویکرد پیشین حاصل شده نیز وجود دارد.

پل یک بینی طبیعی ، قوس ندارد و زاویه ایجاد شده بین بینی و لب بالا باید بین 90 تا 95 درجه باشد. در رینوپلاستی طبیعی قسمت نوک نیز بیشتر از حد معمول باریک و نوک تیز نشده و شکلی نچرال به خود می گیرد. برای اینکه نتیجه حاصل به طبیعی ترین شکل ممکن باشد ، بینی نباید سربالا شود و سوراخ های آن از رو به رو قابل مشاهده نباشند. البته گاها در مواردی چون این عضو متورم است ، نمی توان در مورد نتیجه نهایی نظر قطعی داد و باید تا زمانی که این عارضه برطرف شود ، منتظر ماند.

جراحی بینی طبیعی مدرن

یکی از عباراتی که این روز ها در میان زیباجویان و متقاضیان عمل بینی رایج شده است بینی طبیعی مدرن است. منظور از این عبارت چیست و آیا واقعا در پروسه عمل بینی معنی دار است؟ یکی از اهداف مهم در هر پروسه جراحی بینی طبیعی که به دست یک جراح ماهر و صاحب تجربه انجام می شود ، انجام فرایند عمل به شکلی است که تغییرات ایجاد شده در بینی ، بتواند سطح تناسب بینی و سایر مولفه های صورت را بالا ببرد و اصطلاحاً هارمونی صورت را افزایش دهد. از نگاه یک جراح بینی خوب ، تغییرات در بینی هر بیمار ، شکلی اختصاصی دارد و نمی توان در همه بیماران ، از یک الگوی خاص تبعیت کرد. پس در پاسخ به سوالی که در بالا طرح کردیم ، باید بگوییم که بله ، یکی از تحولات مهمی که در راستای بهبود کیفیت نتیجه عمل بینی در عصر مدرن و پیشرفت های متعاقب آن در دنیای پزشکی و زیبایی اتفاق افتاده است ، اجرای تغییرات در بینی به شکلی است که بتواند بالاترین سطح هارمونی را در صورت ایجاد کرده و فاصله زیبایی صورت را با استانداردهای طلایی زیبایی کمتر کند و به این ترتیب ، بر جذابیت صورت بیافزاید.

جراحی طبیعی زنانه و مردانه

همه ما فرایند عمل بینی را یک فرایند تغییر در چارچوب بینی برای شکل و فرم دادن به آن می شناسیم و اگر بگوییم که در این میان ، جنسیت افراد هم در کیفیت نتیجه درمان ، ایفای نقش می کند ، شاید برای شما خواننده عزیز ، تعجب اور باشد. ولی این حقیقت در دنیای عمل زیبایی بینی وجود دارد و پزشک در زمان اعمال تغییرات در بینی ، جنسیت بیمار را لحاظ می کند تا نتیجه نهایی بر روی صورت فرد ، کاملاً طبیعی به نظر برسد. برای مثال ، آقایان ، به داشتن یک بینی مردانه و قوی علاقمند هستند و خانم ها دوست دارند بینی شان ظریف و زنانه باشد. لحاظ کردن همین فاکتورها از نگاه ریزبینانه جراح بینی است که نهایتاً شما را صاحب یک بینی زببا و در عین حال طبیعی و برازنده صورت تان می کند.

عمل بینی فانتزی

بر خلاف روش قبلی ، در این مدل از جراحی بینی که احتمالا آن را با نام عروسکی نیز می شناسید ، خبری از نچرال بودن وجود ندارد و در نهایت یک بینی کوچک و زیبا برای فرد حاصل می شود. در این رویکرد یک قوس مناسب روی پل بینی ایجاد می شود و نوک آن نیز کوچک و نوک تیز خواهد شد ؛ همچنین زاویه ای که پیش تر در مورد آن صحبت کردیم 110 تا 130 درجه در نظر گرفته می شود. نکته قابل توجه این است که تمامی افراد متقاضی نمی توانند زیر تیغ رینوپلاستی فانتزی بروند ، زیرا این رویه زمانی انجام می گیرد که اجزای صورت تناسب خود را حفظ کنند.

می توان نتیجه گرفت اشخاصی که در کل دارای یک صورت ظریف با بینی استخوانی هستند کاندیدای مناسب تری برای جراحی بینی فانتزی می باشند. به زیباجویان با بینی گوشتی توصیه می شود تا به سراغ عمل طبیعی بروند. توجه داشته باشید در صورتی که یک جراح خوب را انتخاب نکرده باشید عوارض جبران ناپذیری با این عمل بینی به همراه خواهد بود.

برای مثال اسکارها در این رویکرد نمایان تر هستند و ترمیم یک بینی فانتزی ، از نوع طبیعی آن سخت تر است. پس در صورتی که هماهنگی میان اجزا از بین رفته باشد و یا دماغ بیش از اندازه کوچک شده باشد ، اصلاح آن دشوارتر و حتی غیرممکن می باشد. دشواری در نفس کشیدن ، دیگر عارضه ای است که در کنار مشکلات زیبایی رخ می دهد. در کل بینی فرد باید در قسمت استخوان و غضروف استحکام زیادی  داشته باشد تا به نتیجه دلخواه برسید. پس پیشنهادات پزشک را در دستور کار قرار داده و روی نظر خود پافشاری نکنید.

فیلم جراحی بینی توسط دکتر قاسمی

جراحی بینی نیمه فانتزی

برای آن دسته از متقاضیانی که می خواهند در بینی خود تغییر ایجاد کنند ، اما دوست ندارند این تغییر چشم گیر باشد ، باید به سراغ این عمل بروند. در این رویکرد بهترین دکتر عمل بینی تهران تمام سعی خود را می کند تا با حفظ ویژگی های طبیعی این عضو ، آن را زیباتر کند و تا حدی به آن قوس دهد. البته در نظر داشته باشید که اندازه بینی نیز در طی این رویکرد کوچکتر خواهد شد.

به منظور اینکه نتیجه دلخواه از جراحی بینی به دست آید و بیمار با رضایت مطب را ترک نماید ، نیاز است تا پوست و استخوان بیمار استحکام نسبی داشته باشند و پوست آن نیز نازک باشد. در نتیجه ، افرادی که بینی استخوانی دارند بهتر است به سراغ عمل بینی نیمه فانتزی بروند تا ظرافت هایی که طی این پروسه ایجاد می شود ، بیشتر و بهتر نمایان گردند.

شاید برای شما نیز سوال باشد که جنسیت روی این عمل تاثیرگذار خواهد بود؟ برای پاسخ باید بگوییم تا حدی بله. چون خانم ها در کل صورت ظریف تری دارند ، یک بینی فانتزی یا نیمه فانتزی بیشتر با اجزای صورتشان هماهنگ است و نتیجه زیباتری حاصل می شود. اما نمی توان یک نظر کلی داد و بسته به خواسته بیمار و تشخیص جراح خوب بینی در تهران ، تمامی افراد می توانند تحت این نوع جراحی بینی قرار گیرند.

جراحی بینی ترمیمی

این رویه که با نام ریویژن رینوپلاستی نیز شناخته می شود ، به منظور رفع ایرادات و عیوبی به انجام می رسد که در طی پروسه اولیه به وجود آمده اند. همانطور که اطلاع دارید ، هدف از اجرای جراحی زیبایی بینی رفع کردن دفورمیتی های ظاهری و همچنین مشکلات عملکردی آن می باشد. به همین جهت باید به بهترین جراح در شهر خود مراجعه فرمایید تا با این دست معضلات مواجه نگردید.

در صورتی که طی این انتخاب نهایت دقت را به خرج نداده و تمامی جوانب را در نظر نگرفته باشید ، نه تنها ایرادات برطرف نمی شوند بلکه دو چندان نیز خواهند شد. به همین علت متقاضی چاره ای جز انجام عمل زیبایی بینی ترمیمی نخواهد داشت.

همانطور که پیش تر نیز ذکر شد ، این پروسیجر از پیچیدگی و سختی زیادی برخوردار است و باید به دست یک جراح خوب بینی در تهران به انجام رسد تا به سادگی از پس چالش های پیش روی خود بر آید. توجه داشته باشید در این نوع از جراحی بینی ، احتمال مرگ پوست ( نکروز ) ، عفونت و برطرف نشدن عیوب بالا می باشد.

از جمله تفاوت هایی که رینوپلاستی ترمیمی با اولیه دارد ، می توان به این موارد اشاره کرد. چون طی پروسیجر اولیه ساختارهای داخلی و خارجی بینی دستخوش تغییر شده اند ؛ ممکن است قسمت هایی از دماغ برداشته شده و یا تغییر کرده باشد. به همین دلیل پزشک باید قادر باشد تا با بهره گرفتن از مهارت های خود ، اصلاحات مورد نیاز را به انجام رساند.

کاندیدای نامناسب جراحی بینی

جراحی بینی بدون بیهوشی

یک متد راینوپلاستی که امروزه بسیار پر آوازه شده است ، جراحی کردن بینی بدون اعمال بیهوشی است. اما تا چه حد راجع به آن اطلاع دارید؟! در این بخش نکات مهم در خصوص تکنیک مذکور برای شما توضیح داده می شوند.

اول از هر چیز بپردازیم به حقیقت عمل بینی بدون بیهوشی ؛ در واقع منظور این است که به جای قرار گرفتن در حالت خواب عمیق ، به طوری که نه صدایی بشنوید و نه چیزی ببینید ، تنها با اعمال ماده بی حسی ، موضع مورد نظر احساس خود را از دست داده و جراحی آغاز می گردد. پس بدون بیهوشی بدین معنا نیست که به محض دراز کشیدن بر روی تخت اتاق عمل ، جراحی بینی شروع می شود. توجه داشته باشید در هر حال برای کنترل درد هنگام پیاده سازی تغییرات ، نیاز هست که ناحیه هدف ، بی حس باشد.

مورد بعدی که مطمئناً سوال خیلی از شما خواهد بود این است که آیا همه می توانند تحت این تکنیک جراحی شوند؟! به یاد داشته باشید که هر متد ، محدودیت های خود را دارد و مناسب بودن یا نبودن آن بر اساس شرایط بیمار مشخص می گردد. پس در این زمینه لازم است اجازه دهید بهترین دکتر عمل بینی در تهران شما را معاینه کرده ، وضعیت کلی تان را بسنجد و در نهایت در این خصوص تصمیم لازم را بگیرد.

جراحی بینی انحرافی

تیغه میانی بینی ، از استخوان و غضروف تشکیل شده که می تواند به یک سمت متمایل شود. در صورتی که چنین عارضه ای رخ دهد ، می گوییم بینی دچار انحراف شده است. این مشکل امکان دارد به صورت مادرزادی با فرد همراه باشد و یا در حین حوادثی مثل تصادف و زمین خوردن رخ دهد. وقتی که این تیغه به یک طرف کج شود ، راه هوایی تا حدودی بسته شده و بیمار با مشکلات تنفسی دست و پنجه نرم خواهد کرد. البته افرادی نیز وجود دارند که غیر از این عارضه با درد در صورت و خونریزی نیز مواجه می شوند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که درمان این مشکل ، تنها از راه عمل بینی منحرف در تهران قابل انجام است.

در جراحی بینی انحرافی اول از همه ، یک برش در ناحیه ای که انحراف دارد ایجاد می گردد. سپس از طریق این برش پزشک اقدام به اصلاح و برطرف کردن انحراف بینی می نماید. خیلی از افراد تصور می کنند این عمل ، روی ظاهر نیز تاثیر گذاشته و آن را بهبود می بخشد. اما باید گفت در این فرآیند تنها ساختار داخلی بینی دست کاری خواهد شد و ظاهر بیرونی آن هیچ تغییری نخواهد کرد. در صورتی که مایل هستید ایرادات درونی و بیرونی دماغ خود را بهبود ببخشید ، باید هر دوی این عمل ها را به صورت همزمان انجام دهید. این رویه سپتورینوپلاستی نام دارد.

این پروسیجر طولانی نیست و در حدود سی تا نود دقیقه زمان نیاز دارد. در اکثر موارد نیز به صورت سرپایی انجام شده و بیمار همان روز به خانه می رود ، مگر اینکه عارضه ای رخ داده باشد. در این پروسه استخوان ها و غضروف های اضافی بیرون آورده می شوند تا سپتوم درست در وسط بینی قرار گیرد.

سن مناسب برای جراحی بینی

افراد زیباجویی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی در تهران را دارند باید حتما سن بلوغ را گذرانده باشند ؛ زیرا قبل از آن ، هنوز رشد کامل اجزای چهره رخ نداده است. از آنجایی که سن بلوغ در افراد فرق می کند ، این زمان برحسب میزان تغییرات بدن برآورد می شود. اگر مراجعه کننده دختر بوده و زیر 18 سال به سن بلوغ رسیده باشد پزشک عمل بینی را تجویز می کند. پسران نسبت به دختران دیرتر به سن بلوغ می رسند و از این رو عمل زیبایی بینی آن ها معمولا بین 17 تا 18 سالگی انجام می شود. البته دکتر پریسا قاسمی در جلسه مشاوره قبل از رینوپلاستی ، با معاینه ساختار بینی آگاهی لازم از رشد اسکلتی شخص را به دست می آورد.

با توجه به اینکه جراحی بینی تاثیر فراوانی در زیبایی افراد و اعتماد به نفس آن ها می گذارد ولی به شما توصیه می کنیم تا قبل از سن بلوغ و تکمیل شدن رشد استخوان صورت ، صبور باشید. اگر فرد قبل از سن بلوغ دچار مشکلات تنفسی ، مادرزادی ، یا شکستگی شود ، در این زمان این جراحی یک پروسه درمانی و اورژانسی است و به سن ربطی ندارد.

سن مناسب جراحی بینی در خانم ها و آقایان از زبان دکتر قاسمی

هدف از انجام جراحی بینی در تهران

لازمه یک چهره زیبا ، تناسب و تقارن بین اجزای صورت اعم از بینی ، لب ها ، چشم ها و غیره می باشد. بینی به دلیل برجستگی و محل قرارگیری اش در مرکز صورت ، بیشتر مورد توجه قرار دارد و کوچک ترین ایراد آن بر روی گونه ، لب و چشم ها تاثیر می گذارد. توجه داشته باشید که بینی فقط باعث زیبایی افراد نمی شود بلکه تاثیر زیادی درعملکرد تنفسی آن ها دارد. در بعضی اشخاص توده هایی مانند پولیپ بینی ، انحراف سپتوم ، مشکل تنفسی و شکسته شدن در اثر ضربه و یا تصادف به وجود می آید. برای رفع این ایرادات در عملکرد بینی ، جراحی بینی انجام می شود. از این رو این عمل را به دو دسته تقسیم می کنیم که در ادامه به توضیح آن می پردازیم :

جراحی زیبایی بینی : اگر عمل بینی با هدف رفع نواقص ظاهری این عضو انجام شود به آن جراحی زیبایی بینی گفته می شود. هنگامی که بینی شخص با موارد زیر نیاز به عمل داشته باشد ، در واقع این پروسیجر در گروه زیبایی به شمار می رود که شامل :

 1. جراحی بینی کج برای رفع کجی بینی
 2. ناحیه پل بینی قوز داشته باشد
 3. حفره های بینی قرینه نباشند.
 4. در نوک بینی افتادگی مشاهده شود.
 5. این عضو بویایی و حفره های آن بیش از حد بزرگ باشد.

جراحی درمانی بینی : با توجه به اینکه امروزه اغلب عمل های بینی به جهت ایجاد اندازه مناسب ، فرم دهی و زیبا شدن به انجام می رسند ولی باید توجه کرد که جراحی درمانی بینی نیز اهمیت زیادی دارد. در صورتی که جراحی بینی در تهران با هدف برطرف شدن ایرادهای عملکردی صورت گیرد ، در این هنگام عمل بینی درمانی می باشد. این مشکلات عبارتند از انحراف بینی ، پولیپ ، سینوس ، شکستگی بینی

در بعضی مواقع فرد با این پروسیجر ، خواهان اصلاح ظاهر بینی و عملکرد آن می باشد. در این صورت این عمل به صورت زیبایی و درمانی با هم انجام می شود.

شستشوی بینی بعد از عمل

یکی از مواردی که نقش مهمی را در بهداشت این عضو بازی می کند ، تمیز کردن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی در تهران می باشد. اگر پس از بیرون آوردن تامپون و برداشتن اسپلینت روزانه دوبار داخل بینی خود را شستشو دهید ، محیط داخلی سوراخ ها مرطوب مانده و احتمال تشکیل لخته خون و افزایش التهاب کمتر می شود. مورد دیگری که این اقدام از بین می برد ، بوی بدی است که به علت وجود ترشحات و لخته های خون احساس می کنید. در ادامه توضیح داده ایم که بعد از جراحی بینی ، چگونه می توانید بینی خود را شستشو دهید.

استعمال هیدروژن پروکسید به وسیله گوش پاک کن

برای تمیز کردن برش ها و بخیه های رینوپلاستی ، می توانید از این روش ایمن و تاثیر گذار استفاده نمایید. اما در نظر داشته باشید همانطور که گفته شد تنها زمانی این امر را به انجام رسانید که پانسمان و تامپون برداشته شده باشد. برای این اقدام ، مقدار کمی از این محلول را روی گوش پاک کن بریزید به طوری که سری آن کاملا آغشته شود. سپس به آرامی آن را وارد بینی خود کرده و هرگونه لخته و باقی مانده را بیرون بکشید. توجه داشته باشید در این حین از فشار استفاده نکنید ، زیرا امکان دارد به بینی خود آسیب بزنید.

استفاده از حوله خیس

گاهی اوقات ترشحاتی که بعد از جراحی بینی در تهران از این عضو خارج می شوند ، به صورت پوسته پوسته زیر بینی خشک می شوند. برای تمیز کردن آن ، یک حوله تمیز را با آب گرم خیس کرده و به آرامی زیر دماغ خود ضربه بزنید. این نکته را به یاد داشته باشید که نباید حوله را با فشار زیر بینی خود بکشید ، زیرا با اینکار تورم و التهاب افزایش یافته و ممکن است نتیجه نیز دستخوش تغییر شود.

تزریق کورتون بعد از عمل بینی

تزریق کورتون به بینی بعد از عمل با اهداف مختلفی از جمله کمک به کاهش ورم ، تسریع روند بهبودی پس از جراحی بینی ، جلوگیری از ایجاد اسکار انجام می شود.
د ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص آمده است:
کمک به کاهش ورم
کمک به کاهش تورم و التهاب خصوصاً برای بینی‌های گوشتی که تورم بیشتری را تجربه می کنند ، یکی از عمده دلایل تزریق کورتون است.
سرعت دادن به روند بهبودی
تزریق کورتون کمک می کند تا بهبود سرعت گرفته و احساس ورم و التهاب غیرطبیعی ، سریع تر فروکش کند.
جلوگیری از شکل گیری اسکار
جلوگیری از ایجاد اسکار بعد عمل بینی نیز یکی دیگر از اهداف دنبال شده در فرایند تزریق کورتون است.
افرادی که دچار تورم و التهاب غیرعادی هستند یا روند بهبود آنها با کندی مواجه شده است یا بینی شان پوست ضخیمی دارد اغلب داوطلبین ایده آل برای تزریق این آمپول محسوب می شوند.

بهترین زمان برای تزریق کورتون

تعیین زمان مناسب برای تزریق بعد از عمل بینی به فاکتورهای مختلفی وابسته است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود تورم و التهاب غیر عادی بعد جراحی
 • ضخیم بودن پوست و مقاومت آن در برابر فروکش کردن ورم

با توجه به اینکه پروسه تزریق کورتون بعد از عمل بینی ، یک فرایند بسیار حساس محسوب می شود ، به هیچ وجه بیمار نباید به طور سرخود برای این کار اقدام کند. منطقی ترین کار این است که به جراح بینی تان مراجعه کنید تا ایشان در صورت تشخیص نیاز به انجام تزریق ، دستورات لازم را توصیه کند.

 

نمونه کارهای زیبای جراحی بینی در تهران

آیا می توان بدون جراحی و بی هوشی فرم بینی را اصلاح کرد ؟

ممکن است در مورد رینوپلاستی غیر جراحی که با نام مستعار تزریق فیلر یا جراحی بینی 15 دقیقه ای و یا تیپ پلاستی ، نامیده می شوند ، آشنا شده باشید. رینوپلاستی غیر جراحی در واقع یک عمل پرکننده پوستی است که با تزریق فیلر یا آنزیم شکل بینی شما را تا 6 ماه الی یکسال تغییر می دهد .

این روش برای افرادی که به دنبال صاف کردن برجستگی های بینی خود هستند ، و یا نگران خطرات و زمان بهبودی در جراحی بینی سنتی هستند و آمادگی جراحی را ندارند ، ایده آل است . اما این روش اصلاحی در اصلاح فرم بینی محدودیت های زیادی دارد و به علاوه موقتی است و شما هر شش ماه الی یکسال برای تمدید آن باید وقت و هزینه کنید ، در نتیجه اگر به دنبال راه حلی دائمی در کنار اصلاح سازی کامل و رفع مشکلات ظاهری و تنفسی هستید جراحی بینی در تهران ، مطمئناً بهترین هزینه است .   

جراحی بینی - دکتر پریسا قاسمی
جراحی بینی - دکتر پریسا قاسمی

چرا در حین جراحی رینوپلاستی ، فرنوم لب بالا را برش می دهند؟ 

در جراحی رینوپلاستی در تهران ، جراح ممکن است افتادگی بینی فرد را اصلاح کند و یا در مدل های فانتزی و نیمه فانتزی ، نوک بینی را سر بالا کنند . این کار برای بیمارانی که دارای لب های کوچک و باریک هستند و یا فاصله دهان و دماغ ان ها زیاد است ، کمی کار را دشوار می کند . در داخل دهان نوار بافتی کوچکی به نام فرنوم ، زبان را به کف دهان و لب ‌ها را به لثه متصل می ‌کند.

حال اگر فرنوم به دلیل سر بالا کردن بینی و یا تغییر سایز بینی ،  بیش از حد کشیده شود ، رشد و عملکرد طبیعی دهان مختل می‌ شود. از این محدودیت ‌ها با اصطلاح بند زبان یا بند لب یاد می ‌شود. در این شرایط بیمار نمی تواند دهان خود را کاملا ببندد و حالتی نیمه باز پیدا می کند و حتی فرد در خندیدن دچار مشکل می شود . فرنکتومی یا جراحی فرنوم لب بالا عملی است که به منظور برداشتن این بافت اضافی و دستیابی به عملکرد کامل دهان در حین جراحی زیبایی بینی در تهران انجام می ‌شود . این اتفاق شرایطی رایج در بسیاری از جراحی های بینی است و بیمار بعد از جراحی متوجه بودن یا نبودن این دیواره نمی شود . این جراحی و برش فرنوم هیچکدام از حرکات و حالات صورت و لبخند و حرف زدن شما را دچار اختلال و یا تغیر نمی کنند . لازم به ذکر است تمام افرادی که مورد جراحی بینی قرار می گیرند و یا لب های کوچک و یا گوشتی دارند ، نیاز به این جراحی ندارند و تنها درصدی ، آن هم به نظر جراح در طول جراحی ، نیاز پیدا می کنند.

می توان بعد از عمل بینی پیرسینگ زد؟

بهترین فصل برای جراحی بینی

شاید برای شما نیز سوال باشد که بهترین فصل برای انجام عمل بینی در تهران کدام است؟ یا اینکه انجام این رویکرد در فصول مختلف سال تغییری را در نتیجه ایجاد می کند؟ در این قسمت ، به این سوالات پاسخ داده ایم.

جراحی زیبایی بینی در پاییز و زمستان

ممکن است زیباجو ، مایل به انجام این پروسه در فصل زمستان یا پاییز باشد. جالب است بدانید که هوای سرد در این دو فصل ، هیچ تاثیر منفی روی نتیجه رینوپلاستی نخواهد داشت و در واقع ، بسیاری از پزشکان باور دارند که پایین بودن دما مزایایی را در ریکاوری با خود به همراه دارد. از این مزایا می توان نمونه های زیر را نام برد :

 • تورم و کبودی در زمستان و پاییز ، کمتر بروز خواهند کرد
 • چون در این فصول بیمار کمتر در برابر نور خورشید قرار می گیرد ، شانس بروز اسکار نیز پایین می آید.
 • در فصول سرد سال ، روزها کوتاه تر و شب ها طولانی تر هستند. به همین دلیل افراد بیشتر وقت خود را به استراحت می گذارنند و در نتیجه ، دوره نقاهت به شکل بهتری طی می شود.

البته اگر تصمیم گرفتید جراحی بینی را در این زمان انجام دهید ، باید یک سری نکات را نیز در نظر داشته باشید.

 • اجازه ندهید پوست شما خشک شود. پاییز و زمستان شاید مزیت های زیادی برای رینوپلاستی داشته باشند ، اما در مقابل نسبت به بقیه فصول خشک تر هستند. این خشکی هوا می تواند در روند ترمیم زخم تاثیر بگذارد ؛ به همین دلیل باید در بیشتر مواقع خانه بمانید و هوای آن را نیز به کمک دستگاه بخور ، مرطوب نگه دارید.
 • از ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری کنید. در این دو فصل ، سرماخوردگی و آنفولانزا شایع می شود ؛ و ابتلا به این بیماری ها می تواند در روند بهبودی جراحی بینی تاثیر منفی بگذارد. بنابراین نکته دیگری که باید رعایت کنید این است که تا جای ممکن خود را گرم نگه دارید و با مصرف مواد مغذی مثل ویتامین C ، سیستم ایمنی خود را تقویت نمایید.
دلیل انجام جراحی درمانی بینی + دکتر قاسمی

ورم بینی بعد از عمل

عمل زیبایی بینی یک جراحی حساس است که به دوره نقاهت نیاز دارد. با اینکه در چند روز اول بهبودی زیادی حاصل می شود ، اما مقدار زیادی از تورم تا ماه ها با شما همراه خواهد بود. میزان این عارضه به عوامل زیادی بستگی خواهد داشت ؛ از جمله نوع پوست بیمار ، میزان و گستردگی تغییرات انجام شده. اما توجه داشته باشید در جراحی بینی از هر تکنیکی که استفاده شده باشد ، باید انتظار بروز این عارضه را داشت.

برای کم کردن ورم بینی بعد از جراحی ، توصیه می شود از راهنمایی های جراح خود بهره بگیرید. این امر باعث می شود یک ریکاوری راحت و بدون هیچ عارضه ای را طی کنید. در این قسمت پیشنهاداتی جهت کاهش تورم را ذکر کرده ایم :

 • از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری کنید. به پشت خوابیده و سر را بالاتر از بدن بگذارید (با استفاده از چند بالش). این کار مایع جمع شده زیر پوست ، گرفتگی و ناراحتی را به حداقل می رساند.
 • با خوردن مایعات فراوان ، بدن را هیدراته نگه دارید. این امر نیز از جمع شدن مایع جلوگیری خواهد کرد.
 • از خوردن غذاهای پر نمک خودداری کنید تا میزان آب داخل بدن زیاد نشود.
 • غذاهای سالم مثل سبزیجات ، میوه و پروتئین مصرف کنید تا بهبود زخم ها به شکل بهتری انجام شود.
 • با کمک گرفتن از کمپرس سرد یا یخ به کم شدن ورم کمک کنید. توجه داشته باشید که یخ را مستقیما روی پوست و بینی قرار ندهید. کمپرس را درون یک حوله یا پارچه تمیز بپیچید و بعد در اطراف بینی قرار دهید.
 • تا زمانی که گچ روی بینی است حمام نکنید. بخار آب می تواند ورم را بیشتر کرده و حتی گچ را جدا کند.
 • بعد از جراحی بینی در تهران از سیگار کشیدن خودداری کنید تا جلوی روند بهبود گرفته نشود.

جای زخم جراحی بینی

یکی از نگرانی های بسیاری از متقاضیان عمل زیبایی بینی ، جای زخمی است که بعد از آن باقی می ماند. حتی گاهی اوقات گوشت اضافه نیز در محل برش ها ایجاد می گردد که یکی از عوامل تشکیل آن ، عدم رعایت درست مراقبت های بعد از عمل می باشد. در صورتی که در انتخاب جراح خود دقت به خرج نداده و دستورات او را نیز به درستی رعایت نکنید ، ممکن است بافت اسکار در زیر تیغه و دو طرف پره ها تشکیل شود. گاهی اوقات این مسئله می تواند شکل بینی را دستخوش تغییر کرده و بدین شکل ما به هدف خود ، یعنی بهبود ظاهر بینی نرسیم.

دلیل بروز اسکار بعد از رینوپلاستی

فاکتورهای زیادی روی این موضوع تاثیر می گذارند که اولین و مهم ترین آن ، نوع پوست مراجعه کننده می باشد. کسانی که پوست آن ها ضخیم و تیره است ، به احتمال بیشتری با جای زخم مواجه خواهند شد ؛ در مقابل کسانی که پوست روشن تری ندارند با جای زخم کمتری رو به رو می شوند.

در جراحی بینی باز ، پزشک باید برش هایی را در زیر کلوملا و دو طرف پره های این عضو ایجاد کند. از این طریق دسترسی به ساختارهای داخلی بینی ایجاد می گردد. اما بعد از اینکه پروسه تمام شد و زخم ها توسط بخیه بسته شدند ؛ بدن شروع به تشکیل بافت جدید می کند تا پوست ترمیم شود. بافت جدید از کلاژن تشکیل شده است و کمی با پوست اطراف خود فرق دارد. به همین دلیل می توان گفت بر جای ماندن جای زخم عمل بینی از عوارض اجتناب ناپذیر این فرآیند است ، اما این اسکار نباید خیلی بزرگ و چشم گیر باشد. همچنین می توان برای از بین بردن این مشکل ، اقداماتی را نیز به انجام رساند.

برای دانلود پی دی اف مقاله روی دکمه زیر کلیک کنید

نظرات

5 2 رای ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
15 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نرگس صادقی
نرگس صادقی
1 سال قبل

سلام من چهار ماه از عمل بینیم گذشته دیروز دستم محکم خورد به بینیم
یکم خون اومد و خیلی درد گرفت ممکنه شکسته باشه؟

drghasemi13
drghasemi13
1 سال قبل
پاسخ به  نرگس صادقی

ممکنه و باید معاینه بشید

شراره
شراره
1 سال قبل

فیلر به بینی تزریق می کنید شما؟

drghasemi13
drghasemi13
1 سال قبل
پاسخ به  شراره

خیر

مریم
مریم
8 ماه قبل

خانم دکتر خیلی مقاله جامع و کاملی بود، خیلی خوب درباره عمل دماغ توضیح داده بودید

زهرا حقیقت
زهرا حقیقت
7 ماه قبل

سلام می خواستم بدونم خونریزی بعد عمل تا چه حد طبیعیه؟

دکتر پریسا قاسمی
مدیر
پاسخ به  زهرا حقیقت

باید مریض ویزیت بشه و همچنین بدونیم چه مدت بعد از عمل خونریزی داره

مهسا پورکیان
مهسا پورکیان
6 ماه قبل

ببخشید برای انجام عمل بینی برای دختر بالای 18 سال اجازه پدر لازمه؟

دکتر پریسا قاسمی
مدیر

خیر بالای ۱۸ سال نه خانوم نه اقا رضایت کسی نیاز نیس

زهرا کیان پور
زهرا کیان پور
6 ماه قبل

سلام من هشت ماه پیش دماغمو عمل کردم
ولی هنوزم که هنوزه یه سوراخش بزرگتره یعنی هنوزم به خاطر ورمه که اینجوری نشون داده میشه؟

دکتر پریسا قاسمی
مدیر

لطفا اگه بیمار خودم هستین برای ویزیت بیاین و اگر بیمار پزشک دیگه هستین به جراح خودتون مراجعه کنین

احمد عباسی
احمد عباسی
5 ماه قبل

سلام من سه ماه پیش بینیم شکست
میخوام ببینم الان بیام کنم جراحی میکنین؟

دکتر پریسا قاسمی
مدیر
پاسخ به  احمد عباسی

بهتره ۶ماه بگذره بعد عمل زیبایی کنین

فریبا
فریبا
4 ماه قبل

سلام من کم خونی دارم و میخوام بینی ام رو عمل کنم. با توجه به ابتلا به این مشکل ، عمل بینی برام خطر داره؟

دکتر پریسا قاسمی
مدیر
پاسخ به  فریبا

قبل از عمل آزمایش براشون چک میشه اگر مشکلی نباشه عمل می کنیم اگر کم خونی آنقدر شدید باشه که هموگلوبین زیر 10 باشه بهتره درمان کنن بعد بیان عمل کنن