بهترین جراح بینی تهران + تصاویر قبل و بعد از عمل

یکی از متداول ترین جراحی های پلاستیک که در سال های اخیر از محبوبیت زیادی در کشور ما برخوردار شده است ، جراحی بینی می باشد. اما شاید یکی از مهم ترین اقداماتی که یک زیباجو باید آن را در نظر بگیرد ، انتخاب یک جراح بینی خوب در تهران می باشد. برای اطلاع از مفیدترین نکات این پروسه ، با دکتر پریسا قاسمی بهترین جراح بینی تهران همراه باشید.

جراح بینی + دکتر پریسا قاسمی
جراح بینی + دکتر پریسا قاسمی

بهترین جراح بینی تهران چه کسی است؟

این فرد کسی است که عمل زیبایی بینی را با بهترین و جدیدترین متدهای دنیا به انجام رساند تا در پایان کار ، شخص مراجعه کننده با رضایت کامل مطب ایشان را ترک نماید. همانطور که اطلاع دارید ، این پروسیجر شامل تغییر اندازه و شکل بینی می باشد. بنابراین پزشک باید با به کارگیری دانسته ها و تبحر خود ، بیمار را به هدف خود برساند.

یک جراح خوب بینی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

دکتر خوب عمل بینی در تهران ، باید آناتومی بینی را بداند و آن را متناسب با کل صورت تغییر دهد. در عین حال ، خصوصیات عملکردی این عضو مانند تنفس را به خوبی حفظ کند و سلیقه و خواسته های مراجعه کننده را نیز در نظر بگیرد.

یکی دیگر از ویژگی های برجسته یک جراح بینی متبحر ، این است که پول و درآمد در اولویت وی نبوده و سلامتی شخص زیباجو را جلوتر از هر چیزی قرار دهد. همچنین در نظر داشته باشید بینی عضوی است که نسبت به بقیه اعضا برجسته تر است و همین مورد آن را آسیب پذیرتر می نماید. به همین علت ، حوادث و آسیب دیدگی ها بیشتر در این قسمت از صورت رخ داده و در نتیجه آن ، شکستگی و انحراف ایجاد خواهند شد.

بنابراین ، جراح باید توانایی این را داشته باشد که هر یک از این دفرمگی ها را بدون مشکل و با درصد موفقیت بالا برطرف کند.

فیلم جراحی بینی توسط دکتر پریسا قاسمی بهترین جراح بینی تهران

برای مشاهده ویدئوهای بیشتر کلیک کنید
برای مشاهده ویدئوهای بیشتر کلیک کنید

چگونه بهترین جراح بینی تهران را انتخاب کنیم؟

همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم ، انتخاب یک دکتر خوب بینی در تهران از اساسی ترین تصمیماتی است که قبل از این پروسه گرفته می شود و تاثیری مستقیم روی نتیجه کار دارد. به همین خاطر اینکه “بهترین پزشک جراحی بینی چگونه انتخاب می شود؟” از سوالات رایج میان متقاضیان این رویکرد است.

چند نکته مهم در این انتخاب

 1. دارا بودن بورد تخصصی

در اولین مرحله تصمیم گیری در این مورد ، باید طی تحقیقات خود اطمینان حاصل کنید که شخص مورد نظر شما این ویژگی را دارا می باشد. برای مثال دکتر پریسا قاسمی بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران را دارند.  اگر برایتان سوال است که اصلا بورد تخصصی چیست ؛ با ما همراه باشید. زمانی که دکتر این بورد را داشته باشد ، یعنی آموزش های لازم را دیده و آزمون های آن را نیز با موفقیت طی نموده است. توجه داشته باشید که تمام متخصصین گوش و حلق و بینی متخصص جراحی پلاستیک نیستند.

 1. ارزیابی تبحر بهترین جراح بینی تهران

دومین قدم ، این است که اطلاع پیدا کنید فرد مورد نظر شما تجربه کافی را دارد. تعداد عمل های بینی انجام شده ، نشان از تجربه پزشک در این امر دارد.

 1. بررسی نمونه کارها

سومین گام ، بررسی وبسایت و شبکه های اجتماعی دکتر برای مشاهده عکس های بیماران پیشین وی می باشد. مهم نیست یک جراح چند بار این عمل را انجام داده باشد ؛ تا زمانی که نتیجه رضایت بخش نباشد ، تجربه به هیچ کاری نمی آید. مقایسه کردن عکس های قبل و بعد مراجعه کنندگان قبلی همچنین می تواند به شما کمک کند فردی را که خصوصیاتی شبیه به خودتان دارد را پیدا کرده و با دیدن عکس بعد از عمل ، نتیجه را تخمین بزنید. این قدم اهمیت بسزایی دارد ، زیرا برخی از پزشکان تنها در یک زمینه مهارت دارند و ممکن است قادر نباشند شما به شکل بینی مورد نظر خود برسانند.

نمونه کارهای دکتر پریسا قاسمی بهترین جراح بینی

 1. مشورت با دیگر بیماران

خواندن نظراتی که افراد مختلف در وبسایت و شبکه های اجتماعی جراح بینی می گذارند ، شاید کمک بسزایی در انتخاب این فرد داشته باشد ، اما هیچ چیز جای صحبت کردن مستقیم با این اشخاص را نمی گیرد. به علاوه از این طریق ، می توانید مطمئن شوید که اطلاعاتی که به دست شما رسیده درست هستند و صرف تمجید از پزشک ، بیان نشده اند.

 1. نحوه برقراری ارتباط یک جراح بینی خوب در تهران با متقاضی

حتما شنیده اید که پیش از این پروسه ، یک جلسه مشاوره برگذار خواهد شد. این نشست فرصت مناسبی است تا فرد مراجعه کننده تمامی نگرانی ها و سوالات خود را مطرح کند. یک دکتر عمل بینی خوب ، باید به دقت بخ تمامی دغدغه های بیمار گوش دهد و با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در مورد پروسیجر و خطرات آن ، تا حدی خیال بیمار را راحت نماید. حتی اگر از لحاظ مهارت به سراغ بهترین جراح بینی تهران هم رفته باشید ، باز هم در صورتی که ایشان این اطمینان را به شما ندهند که قرار است سفری ایمن را تجربه کنید ، نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت.

دیگر اقدامی که بهترین دکتر بینی تهران باید انجام دهد ، مشاهده و ارزیابی سوابق و مدارک پزشکی بیمار خود می باشد. به این منظور ، ایشان سوالاتی را نیز از شما خواهند پرسید ، بنابراین برای پاسخ دادن به آن ها آمادگی لازم را داشته باشید. اگر موردی را فراموش می کنید ، می توانید آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید و یا یکی از عزیزان خود را همراه خود ببرید.

در فاز بعدی این جلسه ، بهترین دکتر جراح بینی در تهران معاینه فیزیکی را آغاز خواهد کرد. پوست و ساختار کلی بینی بررسی خواهد شد تا در نهایت مشخص شود مراجعه کننده داوطلب خوبی برای این عمل هست یا خیر. این معاینه فیزیکی قدم مهمی در این پروسه است ، زیرا تمامی مشکلاتی که از پیش وجود داشته اند تعیین خواهد شد. در مواردی نیز تست هایی از قبیل آزمایش خون و تصویربرداری X ray تجویز می گردد.

جراح بینی برای مقایسه کردن نتیجه قبل و بعد این فرآیند ، عکس هایی با کیفیت را در زاویه های مختلف تهیه می نماید. برخی پزشکان با استفاده از نرم افزارهای مخصوصی ، نتیجه ای که حاصل خواهد شد را نیز به شما نشان می دهند.

برای تماس با دکتر پریسا قاسمی و تعیین وقت کلیک کنید
برای تماس با دکتر پریسا قاسمی و تعیین وقت کلیک کنید
 1. مطب

کادری مجرب و حرفه ای که با مراجعه کنندگان با احترام تمام برخورد می کنند ، محیطی آرامش بخش را برای آن ها به ارمغان می آورد. این دسته از پروسیجرها استرس زیادی را برای فرد به همراه دارند ، به همین خاطر است که یک مطب آرام و با تجهیزات به روز ، از خصوصیات بهترین جراح بینی تهران می باشد.

 1. وقت کافی

یک دکتر خوب بینی ، باید برای تک تک بیماران خود به اندازه کافی وقت و انرژی داشته باشد تا بدون عجله به آن ها رسیدگی نماید. ویزیت همزمان چند بیمار ، از مواردی است که نشان می دهد باید دور یکی از گزینه ها را خط قرمز بکشید.

جهت دریافت مشاوره دکتر پریسا قاسمی بهترین جراح بینی تهران فرم ذیل را پرکنید.

بهترین جراح بینی گوشتی

بینی های با مدل گوشتی ، یک سری ویژگی های مشخص دارند ؛ برای مثال وجود یک لایه چربی زیر پوست ، بالا بودن ضخامت آن و وجود منافذ بسته از جمله این شاخصه ها می باشند. در این مدل از دماغ معمولا استخوان ها و غضروف ها از استحکام مورد نیاز برخوردار نیستند و نوک آن ها نیز بزرگ به نظر می رسد. انجام جراحی بینی گوشتی ، نسبت به نوع استخوانی آن با دشواری بیشتری رو به رو است ، علت آن هم ضخیم بودن پوست و مستحکم نبودن ساختار آن می باشد.

زمانی که پوست ضخامت بالایی داشته باشد ، تغییرات ایجاد شده توسط دکتر بینی آن طور که باید و شاید قابل مشاهده نخواهند بود زیرا این پوست مثل یک کاور عمل می کند. می توان با رعایت یک رژیم غذایی مناسب و کمتر کردن میزان نمک دریافتی و یا راه های دیگر ، تا حدی این چربی را کاهش داد و سپس اقدام به عمل نمود.

بهترین دکتر بینی فانتزی

یکی از فرم های محبوب بینی ، فانتزی می باشد که در کشور ما میان زنان و مردان طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. در طول جراحی زیبایی بینی فانتزی ، دکتر عمل بینی با استفاده از تکنیک های مدرن و به روز ، قوس زیبا و چشم نوازی را به این عضو هدیه می دهد و اندازه آن را به شکل ظریفی کاهش می دهد. توجه داشته باشید انتخاب یک جراح خوب بینی در این مسئله نیز اهمیت ویژه ای دارد ، زیرا اگر در این امر دقت مورد نیاز را به خرج نداده باشید ، ممکن است تناسب میان اعضای صورت حفظ نشود و یا بینی بیش از اندازه کوچک گردد. با کوچک شدن بینی ، راه های تنفسی بسته خواهند شد و ممکن است حتی با عمل ترمیمی بینی نیز نتوان آن را اصلاح کرد.

بهترین جراح بینی استخوانی

یک بینی استخوانی ، از چربی و منافذ باز کمتری برخوردار است. یکی از ویژگی های قابل توجه آن ، قوزی است که روی پل دماغ دیده می شود. در این مدل از دماغ بر خلاف گوشتی ، استحکام استخوان ها و غضروف ها بالا می باشد به همین دلیل جراح بینی می تواند با دست بازتری اقدام به ایجاد تغییرات نماید. همچنین چون پوست نازک است ، تمامی تغییرات ایجاد شده در عمل زیبایی بینی استخوانی به زیبایی قابل مشاهده خواهد بود. البته توجه داشته باشید به همین دلیل ، اشتباهات نیز راحت تر دیده می شوند ، پس باید در انتخاب یک جراح خوب بینی دقت کافی را داشته باشید و در این امر کم کاری نکنید. توجه داشته باشید که خلق یک بینی فانتزی ، در مدل استخوانی با سهولت بیشتری همراه است.

بهترین دکتر بینی طبیعی

با اینکه خیلی از متقاضیان این عمل می خواهند به یک بینی زیبا برسند ؛ اما در مقابل افرادی نیز وجود دارند که تنها از مشکلات عملکردی رنج می برند و یا اینکه می خواهند ایرادات ظاهری بینی را برطرف کرده و آن را متناسب با دیگر اجزای صورت بسازند. این دسته از بیماران باید به سراغ جراحی بینی طبیعی یا نچرال بروند تا در انتها از نتیجه عمل خود راضی باشند.

نکات مهمی در رابطه با این پروسیجر وجود دارند که باید رعایت شوند ، برای مثال به منظور حفظ تعادل و هارمونی میان اجزای صورت ، زاویه بین دماغ و لب بالا و همچنین پیشانی نباید از حد طبیعی خود تجاوز کند. در مورد پهنای بینی نیز باید بیان کرد که در صورتی که این عضو بیشتر از اندازه لازم باریک شود ، بینی در چهره مصنوعی به نظر می رسد و فرم ایده آل به دست نخواهد آمد. تمامی این موارد ، بیمار را ملزم می دارند تا برای عمل طبیعی بینی ، به سراغ یک جراح بینی خوب بروند.

در صورتی که در این انتخاب دقت به خرج ندهیم ، چه اتفاقی می افتد؟

طبیعتا زمانی که یک جراح بینی خوب در تهران را انتخاب نکنید ،  نه تنها به نتیجه و ظاهری که همیشه به دنبال آن بودید نخواهید رسید ، بلکه ممکن است در کنار آن با مشکلاتی عملکردی نیز رو به رو شوید و از آن ها عذاب بکشید. در ادامه برخی از این معضلات را ذکر نموده ایم :

 • بروز آپنه خواب یا متوقف شدن تنفس هنگام استراحت
 • از بین رفتن حس بویایی
 • آسیب به بافت ، استخوان و غضروف دماغ
 • دچار شدن فرد به سردردهای شدید و مزمن
 • نامتقارن شدن سوراخ های بینی
 • کوچک شدن بیش از اندازه خود بینی و سوراخ های آن ، به طوری که قابل ترمیم شدن نباشد.
 • خوکی شدن بینی

عمل بینی توسط چه متخصصانی باید انجام شود؟ توضیحات دکتر پریسا قاسمی بهترین جراح بینی تهران

جلسه مشاوره با بهترین جراح بینی در تهران

ضروری ترین اقدام قبل از انتخاب نهایی پزشک برای عمل ، شرکت در یک جلسه خصوصی با ایشان می باشد. در این جلسه ، دکتر بینی باید آناتومی و ساختار بینی را مورد بررسی و آزمایش قرار دهد. در نهایت با توجه به آن ها ، بهترین و مناسب ترین روند درمانی را برای بیمار خود توصیه می کند. تناسب بین اعضای صورت ، از اصلی ترین نکاتی است که پزشک باید حین عمل به آن دقت کند ، به معنی اینکه فرم جدید بینی باید در صورت بنشیند و خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نباشد.

برای اینکه از این جراحی پیچیده و چالش برانگیز یک نتیجه عالی و ایده آل کسب نمایید ، باید به سراغ یک دکتر عمل بینی خوب در تهران بروید. در این نشست ، دکتر پریسا قاسمی به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد و اطلاعات مفیدی را در اختیار تان قرار می دهند. از این طریق ، تمامی نگرانی ها برطرف خواهد شد و بیمار با فراغ بال به سراغ این جراحی می رود.

غیر از پاسخ دهی به سوالات ، بهترین دکتر بینی تهران باید از انتظارات و اهداف متقاضی مطلع گردد. زیرا تکنیک های جراحی و علم پزشکی در سال های اخیر پیشرفت چشم گیری داشته اند و یک جراح بینی خوب در تهران باید با اطلاع از هدف بیمار ، بهترین روش را در اختیار وی بگذارد. علاوه بر این موارد ، اقدامات قبل از جراحی و مراقبت های بعد از آن نیز در این جلسه به مراجعه کننده گوشزد خواهد شد.

توجه داشته باشید بیماری هایی مثل هموفیلی و دیابت وجود دارند که امکان دارد روند این پروسه را مختل سازند ، به همین دلیل جراح باید مدارک پزشکی بیمار را چک کند تا مشکلی در این فرآیند رخ ندهد.

معاینه فیزیکی و دستی ، اقدام بعدی است که در این نشست انجام می شود. پزشک با بهره گرفتن از انگشتان خود ساختار بینی را بررسی کرده و در صورت لزوم ، تست های تصویربرداری مثل سی تی اسکن را تجویز می نماید تا مشکلاتی مثل انحراف تیغه میانی مشخص گردد.

برای رینوپلاستی چه دکتری را باید انتخاب کنیم؟

در کل دو انتخاب سر راه متقاضیان قرار گرفته است ؛ متخصص گوش و حلق و بینی و جراح پلاستیک. شاید تصور کنید که یک دکتر گوش و حلق و بینی اطلاعات بیشتری در مورد آناتومی و ساختار این عضو دارد ، اما چون جراح بینی در زمینه زیبایی فعالیت می کند ، در نتیجه حس زیبایی شناسی وی بهتر است و احتمالا نتیجه بهتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. برخورداری از یک نتیجه بهتر به معنی بالاتر رفتن اعتماد به نفس می باشد ، در این صورت می توانید از چهره جدید و زیبای خود لذت ببرید و با سری بالا گرفته در مجامع حاضر شوید.

جراح بینی + دکتر پریسا قاسمی
جراح بینی + دکتر پریسا قاسمی

سوالاتی که می توانید از بهترین جراح بینی تهران بپرسید

من داوطلب خوبی برای رینوپلاستی هستم؟

با اینکه محدودیت های کمی برای انجام این پروسیجر وجود دارد ، اما باز هم می توانید در این مورد با یک دکتر عمل بینی خوب در تهران صحبت نمایید. وضعیت هر مراجعه کننده منحصر به فرد می باشد و پزشک شخصا سوابق پزشکی ، آناتومی ، اهداف مورد نظر و بیماری های هر زیباجو را آنالیز خواهد کرد تا بهترین مسیر را برای ایشان انتخاب نماید. در مواردی حتی ممکن است جراح یک رویکرد غیر جراحی مثل تزریق فیلر را به شما پیشنهاد دهد تا تعادل را بینی بازگرداند.

شما از روش باز بهره می گیرید یا بسته؟

همانطور که اطلاع دارید ، دو تکنیک را می توان برای انجام این پروسیجر در نظر قرار داد. برخی پزشکان از هر دو روش بهره می گیرند اما دکتر پریسا قاسمی از روش باز استفاده می نمایند تا دسترسی کامل را برای ایجاد تغییرات روی این عضو داشته باشند. البته نوع و گستردگی تغییرات ایجاد شده نیز روی انتخاب متد تاثیرگذار خواهند بود. جراح بینی خوب در تهران باید در جلسه مشاوره مزایا و معایب ، همچن تفاوت در مراقبت های هر روش را برای متقاضی توضیح دهد.

چند درصد از بیماران شما برای عمل ثانویه بینی مراجعه می کنند؟

بیشتر جراحی بینی ترمیمی ، به منظور تصحیح کانتورهای بینی انجام می شوند. گاهی اوقات یک جراح خوب بینی در تهران در حین برطرف کردن مشکلات مربوط به زیبایی ، معضلات عملکردی را نیز کشف می کند و برای بهبود بخشیدن به عمل تنفس ، آن ها را نیز برطرف خواهد کرد. با اینکه درصد بیمارانی که به ریویژن رینوپلاستی نیاز پیدا می کنند پایین است ، اما باز هم می توان گفت که بیمه هزینه این پروسیجر را پوشش می دهد تا مشکلات تنفسی رفع گردند.

وظایف جراح بینی - دکتر قاسمی

برای انجام جراحی ترمیمی بینی چه انتخاب هایی دارم؟

با وجود اینکه در صورت انتخاب یک جراح بینی خوب در تهران احتمال اینکه به ترمیم نیاز پیدا کنید بسیار پایین است ، اما همیشه باید این موضوع را در نظر داشته باشید که ممکن است از نتیجه ناراضی باشید و نیاز به ترمیم آن داشته باشید. بنابراین مهم است تا از روش هایی که پزشک در این پروسه بهره می گیرد اطلاع کامل داشته باشید.

دوره ریکاوری به چه صورت است؟

هر بیمار ، پروسه درمان منحصر به فردی خواهد داشت. با اینکه دوره نقاهت در اکثر مواقع به شش هفته زمان نیاز دارد ؛ اما ممکن است برخی متقاضیان مدت زمان بیشتری را با تورم دست و پنجه نرم کنند. بسته به گستردگی و درجه تغییراتی که دکتر پریسا قاسمی ، بهترین جراح بینی در تهران روی دماغ شما اعمال می کند ، دوره بهبودی نیز برای هر بیمار متفاوت خواهد بود. یک دکتر خوب عمل بینی در تهران در مورد اتفاقاتی که با آن رو به رو می شوید ، کارهایی که لازم است به انجام رسانید و یا از آن دوری کنید ، همچنین عارضه های احتمالی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای رسیدن به بهترین نتیجه ، چه کاری می توانم انجام دهم؟

وظیفه یک جراح بینی خوب در تهران ، این است که تمام اطلاعات لازم را در اختیار بیمار خود قرار دهد و همچنین سلامتی و ایمنی او را تضمین نماید. شما نیز به همین ترتیب وظیفه دارید دستوراتی که دریافت کرده اید را به انجام رسانید. پیروی از این توصیه ها تعیین می کند که ریکاوری چه مقدار به طول می انجامد و روند بهبود بدن شما چگونه طی خواهد شد. با اینکه اکثر مراجعین می خواهند هر چه سریع تر به روتین عادی زندگی خود باز گردند ، اما ضروری است تا این دسته از افراد دستورات مربوط به مراقبت های بعد از جراحی را مو به مو انجام دهند تا از بروز مشکلات و ریسک های احتمالی نیز جلوگیری نمایند.

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر کلیک کنید
برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر کلیک کنید

دستمزد بهترین جراح بینی تهران

بعد از در نظر گرفتن تمامی جوانب ، آخرین موردی که تقریبا ذهن تمامی زیباجویان را به خود درگیر می کند ، هزینه جراحی می باشد. همانطور که احتمالا اطلاع دارید ، دستمزد دکتر بینی یکی از عواملی است که روی قیمت کلی این فرآیند تاثیر می گذارد. این مورد به میزان علم و تجربه ایشان وابسته است ، هر چه میزان تجربه پزشک بالاتر باشد به طبع هزینه نیز بالاتر می رود. اما این یک نکته منفی محسوب نمی شود ، زیرا می توان اطمینان داشت که نتیجه حاصل شده دقیقا طبق انتظارات شما خواهد بود و هیچ مشکلی نیز در پی آن گریبان شما را نمی گیرد.

این نکته را به یاد داشته باشید که بسیاری از جراحان در ابتدای کار خود قیمت این عمل را پایین اعلام می کنند و سعی دارند از طریق تبلیغات کاذب ، میزان درآمد خود را بالا ببرند. بنابراین باید در انتخاب جراح بینی نهایت دقت را به خرج دهید.

پاسخ به سوالات در مورد جراحی بینی توسط دکتر پریسا قاسمی

جراح بینی در مورد مراقبت های بعد از عمل چه توصیه هایی می کند؟

همانطور که ذکر شد ، تمامی راهنمایی ها و نکاتی که فرد پیش و پس از این جراحی باید انجام دهد همگی در جلسه مشاوره در اختیار بیماران قرار می گیرند. ما نیز بخشی از آن را در این قسمت مقاله ذکر کرده ایم.

پزشکان همواره توصیه می کنند در دوره نقاهت این جراحی ، تا جای ممکن وقت خود را به استراحت کردن اختصاص دهید و جز پیاده روی های ساده و کوتاه ، دست به هیچ فعالیت سنگینی نزنید. در حین استراحت کردن نیز سر خود را در ارتفاعی بالاتر از بدن قرار دهید تا خون دماغ نشوید.

همانطور که سیگار کشیدن و مصرف دخانیات و الکل قبل از عمل ممنوع بود ، پس از آن نیز باید تا چند هفته این موارد را کنار بگذارید. تمامی این توصیه ها به نفع بیماران است و در جهت حفظ نتیجه به انجام می رسد. بنابراین تا جای ممکن به دکتر بینی خود گوش دهید تا خودتان از نتیجه رضایت داشته باشید.

بعد از یک هفته ، پانسمان و بخیه ها برداشته خواهند شد. در این زمان می توانید استحمام کنید ، اما تا جای ممکن از بینی خود محافظت نمایید تا به آن ضربه نخورد. به یاد داشته باشید که تا چند ماه بعد از این پروسه بینی حساس است و هنوز به استحکام کافی نرسیده است.

چسب زدن بینی اولین بار در مطب صورت خواهد گرفت و در همان جلسه توسط بهترین جراح بینی در تهران به شما آموزش داده خواهد شد. بعد از آن نیز بسته به نظر بهترین دکتر بینی در تهران باید تا سه ماه این روند را به انجام رسانید. در نظر داشته باشید که این موضوع روی تورم تاثیر زیادی خواهد داشت ، برای مثال نباید چسب را خیلی محکم و یا خیلی شل روی بینی خود قرار دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله مراقبت های بعد از عمل دماغ مراجعه کنید.

بهترین جراح بینی تهران در مورد اقدامات قبل از عمل چه توصیه هایی می کند؟

یکی از مواردی که در جلسه مشاوره با بیماران مطرح می شود ، اقدامات و مراقبت هایی است که باید پیش از عمل انجام شوند تا در نهایت به بهترین نتیجه و با کمترین عوارض برسید. برای مثال ، یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید ترک سیگار و دیگر دخانیات می باشد. نیکوتین ماده ای است که در انواع دخانیات موجود است و علاوه بر مضراتی که برای سلامتی دارد ، می تواند در این پروسه نیز تاثیر منفی بگذارد. در صورت مصرف سیگار ، ترمیم زخم ها دشوارتر خواهد بود و به همین علت احتمال بروز عفونت نیز بالاتر می رود.

دکتر بینی همچنین توصیه می کند که قبل از این فرآیند مصرف مشروبات الکلی را نیز قطع کنید. این نوشیدنی ها باعث رقیق شدن خون شده و احتمال خونریزی را بالا می برند. به علاوه اگر در روزهای منتهی به عمل الکل بنوشید ، در روند بیهوشی نیز اختلال ایجاد خواهد شد. البته که باید به یاد داشته باشید مصرف برخی داروهای خاص مثل آسپرین نیز می توانند اثر رقیق کننده داشته باشند و به دستور جراح بینی ، مصرف آن باید قبل و بعد از جراحی قطع شود.

به توصیه جراحان ، از دیگر اقداماتی که می توانید پیش از مراجعه به بیمارستان انجام دهید ، آماده کردن یک جای استراحت برای خود می باشد. قطعا بعد از اینکه ترخیص می شوید و به خانه بر می گردید ، تنها به بهبودی و استراحت کردن فکر می کنید. در چنین شرایطی قادر نیستید زیاد فعالیت کنید ؛ به همین جهت باید از پیش فضای استراحت را آماده کرده باشید. از کارهایی که می توانید انجام دهید می توان به آماده کردن داروها و قرار دادن آن در دسترس ، تهیه چند بالش راحت و غیره اشاره کرد. برای اینکه بیشتر در این مورد اطلاعات کسب کنید می توانید به مقاله اقدامات قبل از جراحی بینی مراجعه نمایید.

از نظر جراح بینی این فرآیند برای چه افرادی مناسب نیست؟

 • افرادی که به بیماری های مزمن مبتلا هستند

یکی از دلایل اصلی و مهمی که می تواند متقاضی را از انجام این پروسیجر باز دارد ، ابتلا به یکی از بیماری های جدی و مزمن می باشد. داروهای بیهوشی و بی حسی که در این رویکرد مورد استفاده قرار می گیرند می توانند مشکلات عدیده ای را برای این دست از بیماران ایجاد نمایند. به همین دلیل اگر به چنین بیماری هایی مبتلا هستید و می خواهید بینی خود را عمل کنید ، ابتدا باید با پزشک خود مشورت کرده و با تایید ایشان اقدام به جراحی نمایید.

 • در نظر داشتن یک مدل خاص

بسیاری از مراجعه کنندگان تصور می کنند که دکتر بینی می تواند هر مدلی که تقاضا می دهند را ایجاد کند. اما این تصور کاملا اشتباه است ، زیرا حتی ممکن است دو خواهر دو قلو هم آناتومی متفاوتی داشته و به دلیل همین آناتومی ، نتوان یک مدل را ایجاد نمود.

برای مثال افراد با بینی های گوشتی بهتر است یک مدل طبیعی را برای خود انتخاب کنند ، زیرا پوست ضخیم این بینی ها محدودیت هایی را ایجاد خواهد کرد. در کل توصیه می شود به راهنمایی های جراح بینی خود گوش داده و اصرار بر یک مدل خاص نداشته باشید.

 • افرادی که بدریخت انگاری دارند

حتما شما هم در اطرافیان خود اشخاصی را می شناسید که هر چقدر هم از آن ها تعریف شود و چهره خوبی داشته باشند ، باز هم از آن راضی نخواهند بود و همیشه در حال تغییر آن هستند. این دسته از افراد حتی در صورت دست یابی به بهترین نتیجه از این عمل ، در نهایت ناراضی بوده و ممکن است باز هم بینی خود را عمل کنند. به همین دلیل است که جراح ، این پروسیجر را به آن ها توصیه نخواهد کرد.

کلام آخر

زمانی که می خواهید به سراغ هرگونه پروسه زیبایی روید ، یکی از مهم ترین و حیاتی ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید ، گزینش یک جراح بینی خوب در تهران می باشد. به این منظور باید نکاتی را در نظر داشته باشید ، از جمله میزان مهارت و تبحر فرد مورد نظرتان ، محیط کاری وی ، نحوه برقراری ارتباط او با فرد مراجعه کننده. این موارد شما را در طی کردن مسیری ایمن و بی خطر یاری می کنند تا به نتیجه ای فوق العاده دست پیدا کنید.


نظرات

3 2 رای ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم
مریم
8 ماه قبل

شما بهترین جراح بینی هستید من بینیمو توی تهران پیش شما عمل کردم و خیلی خیلی زیاد راضیم