تزریق چربی و حجم دهی به نقاط مختلف بدن

تزریق چربی ، که با نام تزریق در ناحیه صورت نیز معروف است را می توان به عنوان یک راه حل موثر در بر طرف کردن چین و چروک و خطوط اضافی صورت استفاده کرد. این خطوط به موجب افزایش سن و موارد دیگری مثل مصرف طولانی مدت سیگار به وجود می آیند. با بهره گرفتن از این تکنیک ، چهره ای صاف و درخشان برای زیباجوی عزیز به ارمغان می آید. چربی استفاده شده از بدن خود شخص به دست آمده ، در مرحله بعدی پالایش و سپس به درون نواحی مورد نظر تزریق می شود. در این مقاله دکتر پریسا قاسمی بهترین دکتر تزریق ژل تهران به صفر تا صد آن پرداخته ایم.

 

تزریق چربی + دکتر پریسا قاسمی

 

چرا افراد تزریق چربی را انتخاب می کنند؟

می توان گفت هدف اصلی این روند ، افزایش اندازه نقاطی از بدن است که در طول زندگی ، حجم خود را از دست داده اند. البته در نظر داشته باشید برای به انجام رساندن این تکنیک ، فرد باید به میزان کافی چربی در بدن خود داشته باشد. بعضی دیگر از مزایای این روند شامل موارد زیر می شود :

 • برطرف کردن توزیع نا مناسب چربی ها
 • افزوده شدن بر اعتماد به نفس
 • افزایش اندازه سینه و باسن
 • پنهان کردن جای زخم پروتز سینه
 • رفع فرورفتگی ها و چاله های پوستی ؛ که می توانند بر اثر اسکار به وجود آمده باشند 

همچنین می توان از این تزریق زمانی استفاده کرد که فرد مایل به تزریق ژل است ، اما به مواد شیمیایی و مصنوعی حساسیت دارد.

تزریق چربی به چه شکلی صورت می پذیرد؟

در این پروسیجر ابتدا باید یک منطقه اهدا کننده یا دونر مشخص شود. باسن و شکم گزینه های خوبی برای این امر هستند. در قدم بعدی چربی از این نواحی تخلیه شده و در آزمایشگاه پالایش می شود. در مرحله آخر نیز این چربی به جایی که بیمار خواستار آن است تزریق می شود. نکته حائز اهمیت این است که چربی چون از موادی است که داخل خود بدن وجود دارد ، به همین خاطر در اثر زمان جذب می شود. به همین علت لازم است تا این پروسه چند مرحله تکرار داشته باشد.

در این بخش ، به توضیح مفصل مراحل تزریق چربی پرداخته ایم :

قدم اول : تخلیه

اول از همه ، پزشک مشخص می کند که این کار روی کدام عضو صورت پذیرد. سپس از بی حسی موضعی ( و در مواردی بیهوشی عمومی ) کمک گرفته می شود. در عضو تعیین شده یک شکاف خیلی کوچک ایجاد می شود و بعد کانولا ( لوله مخصوص ) وارد این شکاف می شود. دستگاه مکنده پزشکی چربی ها را بیرون می کشد.

قدم دوم : پالایش

پس از برداشت متناسب چربی ها ، جراح آن را در محیطی استریل تصفیه کرده تا به جهت تزریق آماده شوند. مرحله بعدی شامل وارد کردن این چربی ها به سرنگ های کوچکی می باشد.

قدم سوم : تزریق چربی

در مرحله آخر ، با بهره گرفتن از سوزن هایی که ذکر کردیم تا زمان رسیدن به نتیجه مورد نظر ، این ماده به مناطق مورد نظر وارد خواهد شد. برخی پزشکان این ناحیه را با دست و به آرامی ماساژ می دهند تا کانتور زیبایی ایجاد شود.

عارضه های این پروسیجر

همه ما دوست داریم زیبا شویم و برای این هدف اقداماتی را انجام می دهیم. اما باید در نظر داشت که این هدف رایگان به دست نمی آید و هر روشی که بخواهیم پیش بگیریم ، باید با عوارض آن نیز کنار بیاییم. تزریق چربی هم از این قاعده مستثنا نیست. در زیر ، بعضی از این خطرات را نام برده ایم :

 • عدم تقارن شکل ظاهری ناحیه ای که چربی به آن تزریق شده
 • کبودی و خونریزی خیلی کم از جای سوزن ها
 • آسیب به پوست
 • نکروز ( مرگ بافت های پوستی)
 • قرمزی ، بروز جوش و خارش
 • تورم
 • اصلاح بیش از حد یا کمتر از حد خطوط
 • برآمدگی و قابل لمس بودن چربی

از مشکلاتی که به صورت نادر اتفاق می افتد ، وارد شدن چربی به داخل رگ های خونی می باشد. چنین مسئله ای احتمال مسدود شدن رگ ها را بالا می برد. با انتخاب یک دکتر تزریق چربی خوب در تهران ، این عارضه ها را کاهش دهید.

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی

زمانی که روند پایان می یابد باید انتظار داشت بعد از جذب تمامی چربی های اضافه ، شکل نهایی مشخص شود. این زمان حدود شش ماه می باشد. به یاد داشته باشید که ما همیشه جوان نمی مانیم و باز هم افزایش سن خواهیم داشت. در این صورت می توانید دوباره به سراغ این درمان بیایید و یا موارد دیگری را امتحان کنید.

مواردی که باید قبل از مراجعه به مطب رعایت کنید

قبل از اینکه کاری شروع شود ، باید یک جلسه توجیهی به صورت خصوصی برگذار شود. در این نشست دکتر پریسا قاسمی بهترین دکتر تزریق ژل تهران باید تمامی خطرات ، مشکلات و روند عمل را برای شما توضیح دهد. شما نیز وظایفی را در قبال ایشان دارید ، برای مثال اگر داروی خاصی مصرف می کنید و یا به آن حساسیت دارید او را در جریان بگذارید. همچنین تمامی مدارک و سابقه های پزشکی خود را در دست داشته باشید تا بررسی های لازم به عمل برسند.

در کل می توان گفت برای تزریق چربی ، زیباجو باید در سلامت فیزیکی و روانی به سر ببرد و بیماری هایی مثل مشکلات قلبی ریوی او را آزار ندهند. البته در هر وضعیتی از سلامتی که باشید از یک ماه قبل باید مصرف سیگار ، کافئین ، الکل و داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید. همچنین برای راحتی در دوره نقاهت و قبل از عمل ، به مقدار کافی آب بنوشید.

این رویکرد در چه اعضایی به کار گرفته می شود؟

لب : اگر می خواهید لب های خود را با روش طبیعی تری بزرگ کنید و از ماندگاری آن لذت ببرید ، باید به سراغ تزریق چربی بروید.

باسن : اشخاصی که دوست دارند باسن خود را فرمدهی کنند و در عین حال از ایمپلنت های مصنوعی استفاده نکرده باشند ، می توانند از این پروسیچر بهره بگیرند. معمولا در این ناحیه ابتدا لیپوساکشن انجام می شود تا پیکرتراشی نیز صورت گرفته باشد.

جوان کردن دست ها : گرد پیری و افزایش سن حتی روی دست ها نیز اثر می گذارد و آن را چروک می کند. در این متد چربی تزریق شده روی رگ ها و بافت های زیر پوست را پوشش می دهد تا ظاهر آن به شکل قابل توجهی بهبود پیدا کند.

پستان : این روند روی مناطق زیادی از سینه تاثیر می گذارد. برای مثال افزودن بر حجم و اندازه این عضو با این روش امکان پذیر است. البته توجه داشته باشید تزریق چربی تاثیری روی فرم سینه ندارد و برای شکل دهی به آن باید از لیفت یاری بجویید. به علاوه این مورد ، ناهنجاری ها و فرورفتگی هایی که در اثر ماستکتومی و سرطان پستان ایجاد شده اند را می توان با گرافت چربی پوشاند.

صورت : یکی دیگر از مناطقی که گذر زمان روی آن اثر می گذارد ، صورت است. چروک دور چشم ، روی پیشانی ، خطوط ماریونت و خنده توسط چربی پر می شوند.

آیا جای اسکار تزریق چربی باقی می ماند؟

چون برش های ایجاد شده در قدم اول ( همان تخلیه ) بزرگ نیستند ، جای زخم باقی نمی ماند و در صورت ایجاد هم چون در مناطق پنهان هستند ، مشکلی به وجود نخواهد آمد. میزان نمایان شدن این اسکارها به موارد زیادی از جمله نوع پوست بیمار ، فاکتورهای ژنتیکی و مراقبت های انجام شده بستگی دارد. جز جای زخم احتمال دارد لکه هایی نیز ایجاد شوند که در اکثر مواقع به صورت خود به خود از بین می روند.

در صورت بروز تورم چه اقداماتی باید صورت پذیرد؟

توجه داشته باشید ورم و کبودی بعد از تزریق چربی امری کاملا عادی می باشند و بدون هیچ نگرانی برطرف می شوند. اما اگر این تورم شدید بود و در فعالیت های روزانه شما اختلال ایجاد کرد ، می توانید آن را با متدهایی از بین ببرید. با ما همراه باشید تا از آن ها اطلاع پیدا کنید.

اول ؛ از کمپرس سرد بهره بگیرید. دمای سرد به رفع التهاب کمک می کند ، اما نکته اینجاست که نباید یخ را به صورت مستقیم روی پوست بگذارید و باید آن را در یک حوله یا پارچه تمیز بپیچید. کمپرس های سرد نیز به صورت آماده در داروخانه ها قابل خریداری می باشند.

 • دوم ؛ زمانی که تورم به شکل کامل محو شد ، از کیسه آب گرم استفاده کنید.
 • سوم ؛ اجازه دارید در صورت بروز ناراحتی در نتیجه تزریق چربی داروی ضد درد غیر تجویزی مصرف کنید.
 • چهارم ؛ به دستور پزشک در ناحیه هایی که لیپوساکشن در آن انجام شده از گن طبی کمک گرفته می شود.
 • پنجم ؛ فرد مجاز است به آرامی و بدون فشار اضافه ، محل را ماساژ دهد.

نکته : در صورت وقوع تورم ، باید به منظور اعمال تزریق های دیگر تا برطرف شدن آن شکیبا باشید.

ناراضی بودن از نتیجه

برخی مراجعه کنندگان ، به دلیل عدم مهارت پزشک و یا عامل های دیگر از ظاهر خود راضی نمی شوند و مجددا تصمیم به تغییر آن می گیرند. نکته ای که در این شرایط باید در نظر گرفت این است که ممکن است در هفته های اول مقدار چربی زیاد به نظر برسد ، اما اگر به یاد داشته باشید پیش تر هم ذکر کردیم که مقدار زیادی از چربی جذب بدن می شود! پس باید حداقل چند ماه صبوری به خرج دهید و بعد از آن به صدد اصلاح بر آیید.

اما اگر بهرحال در تصمیم خود جدی هستید ، چند راه پیش روی شما قرار دارد. اولین راه تخلیه دوباره سلول های چربی است. راه دوم لیپولیز است. در این پروسیجر ماده ای شیمیایی به نام دئوکسی کولیک به بدن تزریق می شود تا چربی ها را آب کند.

خاتمه

طول دوره ریکاوری به میزان چربی هایی که تخلیه شده بستگی دارد. با از بین رفتن اثر داروی بی حسی کمی درد احساس خواهید کرد. اما در هر حال باید گن طبی را بپوشید تا پوست جمع شود. در مواردی به جهت تخلیه مایعات و ترشحات ، لوله هایی درون زخم ها قرار داده می شود. برای اینکه مطلع شوید چه مدت بعد می توانید به فعالیت های روتین خود باز گردید ، با جراح خود صحبت کنید. ورم بعد از تزریق چربی در چهارده روز اول زیاد خواهد بود.

هزینه تزریق چربی

قیمت این تکنیک از یک پزشک به پزشکی دیگر بسیار متفاوت می‌باشد و دلیلش هم آن است که موارد زیادی در مبلغ نهایی این فرایند تأثیرگذار هستند. در ادامه نگاهی به عوامل مؤثر در هزینه تکمیلی تزریق چربی به صورت می‌اندازیم:

دستمزد جراح: هرچه تجربه و مهارت پزشک شما بیشتر باشد، دستمزد بیشتری نیز دریافت خواهد کرد.

نواحی تحت درمان: قاعدتاً درمان تمام بخش‌های صورت هزینه بیشتری نسبت به تزریق چربی برای بخشی از صورت خواهد داشت.

تعداد تزریق‌های موردنیاز:بعضی بیماران به بیش از یک تزریق چربی در صورت خود نیاز دارند چراکه ممکن است این چربی بعد از چند بار تزریق در ناحیه موردنظر فیکس شده و نتایج دلخواهتان را ایجاد کند.

عوامل تأثیرگذار دیگری نیز در قیمت این پروسه نقش دارند که از بین آنها می‌توان به هزینه مرکز درمانی، موقعیت مکانی جراحی، هزینه جلسات مشاوره قبل و بعد از تزریق و غیره اشاره کرد. با این حال نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که حتماً در جلسات اولیه مشاوره خود با جراح، از مبلغ قطعی تمام مراحل تزریق چربی مطمئن شوید تا در روز موعود متحمل هزینه‌های پیش بینی نشده نشوید

مقایسه تزریق چربی و ژل

انتخاب بین پیوند چربی یا ژل بستگی به انتظارات شما و تحمل بدنتان برای دوره ریکاوری هر کدام از این روش‌ها دارد. اگر به طور کلی خواستار پر شدن صورت خود هستید؛ پس تزریق  فرایند مناسب و ایده آلی برای بهبود ظاهر زیر چشم‌ها، گونه‌ها و یا خط فک شما خواهد بود. از طرفی فیلرهای پوستی نیز توانایی افزایش حجم بافت نرم صورت را دارند اما گزینه بهتری برای چین و چروک و خطوط پوستی می‌باشند. در نهایت انتخاب بین تزریق چربی و یا ژل از طریق مشاوره اصولی با پزشک ماهر در این زمینه می‌تواند عاقلانه‌ترین کار باشد. در بعضی موارد ممکن است به شما ترکیبی از هر دو درمان یعنی هم پیوند چربی و هم تزریق ژل پیشنهاد شود تا نتایج خیره کننده ضد پیری را بدون نیاز به هیچ گونه فرایند تهاجمی دیگری به دست آورید

نتیجه گیری

بعد از اینکه پروسه به پایان برسد ، می توانید از ظاهر جدید و جوان خود لذت ببرید و با اعتماد به نفس بیشتری در جمع دوستان و آشنایان خود حضور به عمل آورید. البته در نظر داشته باشید تا رسیدن به نتیجه کامل چند ماه زمان نیاز است. کیفیت تزریق چربی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد ، برای مثال تجربه و مهارت پزشک معالج از عواملی است که تاثیر بسزایی روی این مورد دارند. اگر ایشان کار خود را به درستی انجام دهند ، جریان خون جدیدی در ناحیه تزریق شده ایجاد می شود و ماندگاری نتیجه زیاد می شود. البته در صورت جذب چربی ها ، هر زمانی که بخواهید می توانید به مطب دکتر پریسا قاسمی بهترین دکتر تزریق ژل تهران بازگردید تا دوباره تحت این پروسه جوانسازی قرار بگیرید.

نظرات

0 0 رای ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها