تزریق ژل 🌟 برجسته کردن لب و رفع چین و چروک

هر ساله با بالا رفتن سن ، همه ما به صورت طبیعی بخشی از چربی زیر پوست خودمان را از دست می دهیم. در نتیجه این امر ، عضلات صورت در مکانی نزدیک تر به سطح پوست کار خود را انجام می دهند ، به همین دلیل چین و چروک و خطوط چهره مثل چروک دور چشم بیش از پیش نمایان می شوند. پوست نیز مقداری کشیده می شود و به از دست رفتن حجم صورت می افزاید. البته فاکتورهای دیگری مثل قرار گرفتن در معرض اشعه UV خورشید ، وراثت و سبک زندگی نیز روی این امر تاثیر دارند. این خطوط معمولا احساس خوبی را در فرد ایجاد نمی کنند و حتی امکان دارد روی اعتماد به نفس او نیز اثر بگذارند ، بنابراین برای رفع آن ها از روش های مختلفی بهره گیری می شود. تزریق ژل یکی از این متدها است که در این مقاله دکتر پریسا قاسمی بهترین دکتر تزریق فیلر تهران به صفر تا صد آن پرداخته است.

 

تزریق ژل - دکتر پریسا قاسمی

 

تزریق ژل در چه مواردی استفاده می شود؟

 • کانتورهای کم عمق را بهبود می بخشند
 • خطوط اطراف چشم و بین ابروها را از بین می برد
 • ظاهر اسکارها را بهتر می کنند
 • گودی زیر چشم را کاهش می دهند یا به طور کل برطرف می کنند
 • ناهنجاری های کانتور صورت را بازسازی می کنند
 • چروک روی چانه را برطرف می کند
 • خط های ماریونت را نرم می کند
 • دست ها را جوان می کند

این روند می تواند به اشخاصی که دچار پیری زودرس شده اند کمک بسزایی داشته باشد ؛ و یا بخشی از یک جراحی زیباسازی باشد.

در چه مواردی نمی توان از تزریق ژل استفاده کرد؟

در برخی بیماران ، بنا بر تشخیص پزشک توصیه می شود لیفت صورت ، ابرو یا پلک صورت پذیرد ؛ چون با به کار گیری پروسیجرهای کم تهاجمی مثل تزریق فیلر نمی توان به همان نتیجه قبلی رسید. البته توجه داشته باشید که این درمان حداقل می تواند تا زمان مناسب برای این جراحی ها ، نشانه های پیری را به تاخیر بیاندازد. به یاد داشته باشید که این پروسه نتیجه ای موقتی دارد و برای رسیدن به یک نتیجه ماندگار ، شخص باید مدت طولانی تحت درمان باشد.

چه کسانی می توانند از تزریق کردن ژل بهره بگیرند؟

معمولا افرادی که از ظاهر خود به دلیل وجود چین و چروک و خطوط راضی نباشند به سراغ این روند می آیند ، اما باید توجه داشت که این اشخاص حتما باید از سلامت فیزیکی و روانی کامل برخوردار باشند و از نتیجه کار ، انتظاری عقلانی و واقعی داشته باشند. همچنین چون مصرف نیکوتین روی روند بهبودی تاثیر دارد ، این دسته از بیماران نباید سیگار بکشند. نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که برای تزریق ژل در تهران یا هر شهر دیگری چند جلسه درمان نیاز است ، بنابراین زیباجوی گرامی باید وقت کافی برای آن را داشته باشد و جلسات را مرتب پیگیری کند.

برای تزریق فیلر یک پزشک حرفه ای را انتخاب کنید!

با اینکه این رویکرد پروسه ای سریع و سرپایی است و می تواند حجم از دست رفته صورت را بازگرداند و ظاهری جوان به آن ببخشد ، اما تاثیرگذاری و امنیت آن در گرو مهارت یک دکتر تزریق ژل خوب در تهران است که آموزش های لازم و اختصاصی را دیده باشد و همچنین درک کاملی از آناتومی صورت داشته باشد. در تزریق کردن ژل ممکن است عوارض جانبی رخ دهد ، به همین دلیل این امر اهمیت ویژه ای دارد.

بنابراین برای اینکه در ایمن بودن روند اطمینان حاصل کنید ، لازم است اقداماتی را انجام دهید. برای مثال می توانید عکس های قبل و بعد بیماران قبلی را مشاهده کنید ، یا نظرات آن ها را در وبسایت و شبکه های اجتماعی بهترین دکتر تزریق فیلر تهران بخوانید. برگذاری جلسه مشاوره نیز از مراحل مهم تزریق ژل می باشد ؛ در این جلسه شما باید اهداف ، بیماری هایی که به آن مبتلا هستید ، داروهایی که مصرف می کنید ، مواردی که به آن حساسیت دارید و درمان هایی که پیش از این استفاده کردید را به اطلاع دکتر برسانید.

ایشان نیز در این جلسه تمامی سوابق پزشکیتان را بررسی می کنند و شروع به معاینه فیزیکی صورت شما می کنند. در انتها گزینه های موجود را برای شما توضیح می دهند و یک دوره درمانی را انتخاب می کنند. توجه داشته باشید که تمامی خطرات و عوارض این پروسیجر در این نشست باید برایتان توضیح داده شود.

انواع ژل تزریقی

انواع مختلفی از این ماده در روند تزریق ژل استفاده می شود. ما در این مقاله شایع ترین آن ها را گرد آوری کرده ایم :

 • نانوذرات پلی متیل-متاکریلات (PMMA)

 این ژل یک فیلر نیمه دائمی محسوب می شود و بیشتر برای درمان چروک هایی با عمق متوسط تا عمیق به کار برده می شود. زمانی که برای رفع این خطوط نیاز به یک درمان دائمی تر باشد ، به جای هیالورونیک اسید یا بازسازی کلاژن از PMMA استفاده می شود. به همین خاطر پزشک در درمان اولیه مقدار کمی از ژل را تزریق می کند و در صورت نیاز در جلسات بعدی به مقدار آن می افزاید.

یکی از معایب این ماده استفاده شده در تزریق ژل این است که برای رسیدن به نتیجه نهایی نیاز است که تا حدود سه ماه این پروسه ادامه یابد و ژل زیر پوست قابل مشاهده باشد. برای پرهیز از هرگونه مشکل ، دکتر باید با تکنیک های مناسب آشنایی داشته باشد.

 • کلسیم هیدروکسی لاپاتیت

این ماده به صورت طبیعی در بدن یافت می شود و بسیار شبیه مواد معدنی می باشد. معمولا از این ماده برای موارد زیر استفاده می شود :

  1. چین هایی با عمق متوسط تا عمیق مثل خطوط خنده و ماریونت
  2. بازگرداندن حجم از دست رفته در مناطقی که به علت بیماری هایی مثل HIV رخ داده اند

در تولید این ماده هیچ حیوان یا محصول حیوانی استفاده نمی شود ، این امر ریسک بروز حساسیت و آلرژی  را کاهش می دهند و نیازی به تست ندارد. این نوع از فیلر که در تزریق ژل استفاده می شود نتیجه ای بسیار طبیعی دارد و به مناطق دیگر سرایت نمی کند.

 • هیالورونیک اسید

این ماده فرورفتگی هایی که به علت اسکار یا آسیب به وجود آمده اند را پر می کند و کانتور پوست را تا حد زیادی بهبود می دهد. پس از دریافت این ژل می توانید پیشرفت زیادی را در جای جوش ، چروک دور چشم ، خطوط عمیقی که از کنار بینی تا گوشه دهان ادامه پیدا می کنند ، خط اخم میان دو ابرو ، اسکارهایی مثل جای سوختگی ، خطوط ایجاد شده به علت سیگار کشیدن و خطوط پیشانی مشاهده کنید.

مقدار زیادی از هیالورونیک اسید در بافت های همبند نرم و مایعی که چشم را احاطه کرده پیدا می شود ؛ همچنین در برخی مفاصل و غضروف ها نیز وجود دارد و پس از استخراج ، فرمول آن تغییر می کند.

 • پلی لاکتیک اسید

این نوع از فیلری که در تزریق ژل استفاده می شود ، به صورت مصنوعی تولید می شود و با تزریق آن ، کلاژن سازی در بدن تحریک می شود. این ماده غیر سمی و تجزیه پذیر از چهل سال پیش مورد استفاده قرار می گرفته است.

این اسید مخصوصا در قسمت های پایینی صورت خوب عمل می کند و خطوطی که به علت خندیدن ایجاد شده اند را پر می کند. این ماده بر خلاف ژل های دیگر تاثیر فوری ندارد و کلاژن سازی بدن فرد را تجریک می کند ، بنابراین نتیجه پس از چند ماه به تدریج دیده می شود. مراجعه کننده حدودا حدود سه ماه تا رسیدن به هدف خود فاصله دارد.

 • پلی آلکیلیمید

این ماده یک درمان نیمه دائمی است و اغلب برای رفع چروک عمیق تر به کار گرفته می شود. این نوع از ژل با بدن سازگار است و واکنش کمی با بافت ها دارد پس نیازی به تست نیست ، همچنین امواج رادیویی را از خود عبور می دهد و در تصویر برداری های X ray خللی ایجاد نمی کند.

پس از تزریق ژل در تهران یا شهر سکونت خودتان ، در طول یک ماه یک لایه از کلاژن به آرامی دور آن تشکیل شده و به تدریج به طول کامل اجاطه می شود. می توان در یک جلسه ، حجم زیادی را به صورت برگرداند. این محصول که در طول زمان ثابت است و دچار تغییر زیادی نمی شود را می توان در صورت لزوم به راحتی خارج کرد.

 

تزریق ژل در تهران

 

خطرات و ایمنی تزریق ژل

مثل هر روند زیباسازی دیگری ، تزریق فیلر نیز معایب و عارضه هایی را به دنبال دارد. ما به بخشی از این عوارض اشاره کرده ایم ، اما همانطور که پیش تر ذکر شد ، با انتخاب پزشکی حاذق شما امنیت خود را تضمین کرده اید و نیازی به نگرانی ندارید. همچنین در نظر داشته باشید که خطرات جدی در این پروسیجر به ندرت رخ می دهند و در کل این عوارض جانبی به نوع ژل و ناحیه ای که تزریق در آن صورت گرفته بستگی دارند.

 • جوش های اسکار مانند
 • عدم تقارن
 • خونریزی از محل تزریق ژل
 • کبودی
 • آسیب به پوست که می تواند منجر به ایجاد جای زخم شود
 • عفونت
 • تورم
 • قرمزی پوست
 • خارش
 • اصلاح بیش از حد و یا کمتر از حد چروک

به ندرت پیش می آید که ژل به صورت تصادفی به جای زیر پوست ، درون رگ های خونی تزریق شود. این امر می تواند جلوی گردش خون را بگیرد و در نتیجه آن معضلاتی مثل از دست رفتن بینایی رخ دهد.

مراحل تزریق ژل

اقداماتی که در این پروسه انجام می پذیرند در ادامه ذکر شده اند :

قدم اول – ارزیابی صورت : اگر شما تصمیم بر جوانسازی گرفته باشید ، پزشک یا یکی از دستیاران ایشان شروع به بررسی و معاینه صورت و رنگ پوست شما می کنند. امکان دارد نقاط استراتژیک علامت گذاری شوند تا در مرحله بعدی تزریق صورت بگیرد.

قدم دوم – پاکسازی و بی حسی : محل تزریق ژل توسط یک محلول ضدعفونی کننده تمیز می شود. چون احتمال دارد درد کمی در ناحیه تزریق احساس شود ، بنابراین ممکن است این نواحی توسط پماد یا تزریق دارو به صورت موضعی بی حس شوند. البته این رویکرد در کل درد زیادی ندارد و می توان آن را تحمل کرد.

قدم سوم – تزریق : معمولا در هر ناحیه تزریق در چند ثانیه انجام می شود. پروسه تزریق فیلر ، ماساژ آن و ارزیابی نتیجه انجام می شود و در صورت نیاز ژل اضافی تزریق می شود. بسته به تعداد ناجیه ها ، کل جلسه بین پانزده دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد.

قدم چهارم – ریکاوری : زمانی که بهترین دکتر تزریق ژل تهران به نتیجه مورد نظر خود رسید ، تمام علامت ها از روی صورت پاک می شود. امکان دارد برای کاهش تورم و هر گونه ناراحتی ، یک کیسه یخ در اختیار شما قرار گیرد. با اینکه در یکی دو روز اول ممکن است این منطقه کمی جساس باشد ، اما معمولا درد به قدری نیست که به داروی خاصی نیاز باشد.

نتیجه

تزریق ژل تاثیری فوری دارد و نتیجه آن از چند ماه تا چند سال ماندگاری دارد. پیروی از یک سبک زندگی سالم و استفاده از محصولات مناسب برای مراقبت از پوست می تواند به طول این مدت بی افزاید.

نظرات

0 0 رای ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها